Premnožené diviaky z Devínskej Kobyly postrieľajú, termín odlovu stanovili na pracovný deň

diviaky, diviak
Foto: ilustračné, Gettyimages

Cieľom odlovu je znížiť počet diviakov, zamedziť šíreniu afrického moru ošípaných aj zabrániť pohybu zveri v blízkosti obydlí.

Obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti Devínskej Kobyly, si môžu vydýchnuť. Diviaky sú tento rok premnožené a ich odlov je potrebný ako soľ.

Zvieratá sa objavujú v lesoch nad Karlovou Vsou, v Líščom údolí, Dúbravke či častiach Starého Mesta. Schádzajú na sídliská medzi ľudí a sú čoraz odvážnejšie.

Odlov diviakov v lesoch Devínskej Kobyly je naplánovaný na stredu 12. januára od 8.00 hod. do 16.00 hod. Tento deň bol vybraný z dôvodu predpokladaného minimálneho pohybu verejnosti v lesoch.

Poľovníci žiadajú ľudí, aby sa lesom počas stredy vyhýbali. Ak je vaša návšteva nevyhnutná, poľovníci vyzývajú na zodpovedné správanie a používanie označených turistických chodníkov.

„Kolektívna poľovačka je spôsob aktívneho zasiahnutia do stavu populácie tejto zveri, ktorým sledujeme zníženie stavov diviačej zveri, zamedzenie šírenia afrického moru ošípaných a eliminovanie pohybu diviačej zveri v intraviláne okolitých mestských častí,“ uviedol Ján Martinovič z Poľovníckej spoločnosti Devínska Kobyla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk