Premnožené potkany trápia Dúbravku, na jednu obyvateľku vyskočil hlodavec z kontajnera

potkany
Foto: ilustračné, Gettyimages

Potkany videli na niekoľkých uliciach. Obyvatelia žiadajú ostatných, aby neprikrmovali holuby a mačky.

Súčasťou mestských sídlisk sú rôzne zvieratá, medzi najrozšírenejšie patria potkany. Tieto hlodavce sa premávajú na uliciach aj za bieleho dňa a ľudí sa vôbec neboja. Na jar mala problémy s veľkými potkanmi napríklad Petržalka.

Švédske stoly

Pani Eva na sociálnej sieti upozornila, že najnovšie vidieť veľa prekŕmených potkanov v Dúbravke. Pohybovali sa po Landauovej ulici či Repašského. Obyvatelia žiadajú ostatných, aby neprikrmovali mačky a holuby, pretože zároveň kŕmia potkany.

Pani Táňa podotkla, že veľakrát ľudia zavesia sáčok so zvyškami jedla na kontajner pre ľudí bez domova, no jedlo priláka aj potkany. Ďalší obyvateľ si myslí, že potkanov láka bioodpad v hnedých nádobách.

Obyvatelia v Dúbravke robia podľa pána Joža zvieratám švédske stoly. Na Landauovej ulici stretol dôchodkyne, ktoré prikrmovali holuby a ľutovali ich. Jeho pes raz našiel vedľa košov kilo klobásy a na Mikuláša Schneidera Trnavského boli pod oknami bochníky chleba či kilo cestovín a ryža.

Útok potkana z kontajnera

Poriadne vystrašená ostala pani Simona, keď na ňu potkan vyskočil z kontajnera na Bilíkovej ulici. „Hrozne som sa zľakla, bol riadne vypasený,“ opísala.

Na boj s potkanmi môže pomôcť deratizácia, ktorá prebieha každý rok na jar a jeseň. Cieľom je zabrániť šíreniu infekcií, ktoré prenášajú okrem potkanov aj myši.

Hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová uviedla, že v prípade nahlásenia výskytu hlodavcov obyvateľmi vie mestská časť objednať mimoriadny zásah. „Čo oddelenie životného prostredia mestskej časti aj v tomto prípade v spomínanej lokalite urobilo,“ dodala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk