Prenájom elektrických áut funguje v Bratislave už dva roky

Stara trznica zdielane auto bratislava up city.jpg

Zákazníci autá využívajú cez týždeň najmä na pracovné účely a cez víkend na výlety s rodinou a priateľmi.

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy si môžu požičať malé elektrické autá Volkswagen e-up!, ktoré parkujú na Námestí SNP pred Starou Tržnicou. Projekt, ktorý spustila Aliancia Stará Tržnica (AST) a spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW) v spolupráci s mestom Bratislava a Západoslovenskou energetikou, poskytuje záujemcom 9 elektrických vozidiel a spolu vyše 30 bicyklov. Cena za prenájom elektrického auta na deň je 35 eur. Informovala o tom hovorkyňa VW Lucia Kovarovič Makayová.

Zákazníci oceňujú najmä jazdné vlastnosti, rýchlosť nabíjania a čistotu vozidiel. Prenájom je pre nich výhodnejší, ako mať vlastné vozidlo. Nevznikajú im totiž náklady na pohonné hmoty, poistenie, servis, ani si nemusia robiť starosti s parkovaním,“ uviedla Lucia Kovarovič Makayová.

Vďaka projektu sa zrekonštruovalo námestie pred Starou tržnicou

Počas dvoch rokov fungovania projektu prenájmu elektrických áut v Bratislave najazdili zákazníci viac ako 340-tisíc kilometrov. Najväčší záujem o prenájom je v letných a teplejších mesiacoch, cez víkendy a sviatky a až 90 percent zákazníkov sú Slováci. Najčastejšie je záujem o krátkodobý prenájom vozidla do dvoch dní.

Projekt prenájmu elektrických vozidiel je neziskovou aktivitou viacerých partnerov, pričom celý výťažok z prenájmu vozidiel a bicyklov slúži na revitalizáciu námestia pred Starou tržnicou. „Vďaka projektu sme v lete 2018 v kooperácii s mestom Bratislava renovovali námestie pred Starou tržnicou, ktoré dovtedy doslova zívalo prázdnotou. Tento zanedbaný verejný priestor sme zveľadili inštaláciou nového sedenia, úpravou stromov a krov, ako aj inštaláciou dodatočného osvetlenia,“ uviedol predseda občianskeho združenia AST Gábor Bindics.

Záujemcovia nájdu bližšie informácie o prenájme elektrických áut na stránke up! city.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk