Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prepravna sluzba petrzalka.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
19. septembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk

Prepravná služba pre ŤZP začne v Petržalke fungovať v októbri

Prepravná služba pre seniorov a ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) obyvateľov začne v Petržalke fungovať od 1. októbra. Služba má odľahčiť rodinných príslušníkov starších a hendikepovaných obyvateľov Petržalky. K dispozícii bude aj vodič, ktorý klientom pomôže s nastupovaním a vystupovaním, aj s manipuláciou s invalidným vozíkom. Na tento účel v petržalskom rozpočte na tento rok vyčlenili 30-tisíc eur.

Na prepravnú službu budú mať nárok Petržalčania s ťažkým zdravotným postihnutím, klienti Strediska sociálnych služieb, ale aj tí, ktorých momentálny zdravotný zdrav obmedzuje v pohybe. Na prepravnú službu má Petržalka k dispozícii auto, do ktorého sa zmestí aj invalidný vozík. Služba bude fungovať počas pracovných dní od 7.00 do 15.30 hod. Objednať si ju treba minimálne deň vopred medzi 8.30 a 15.00 hod. na telefónnom čísle +421 903 290 378. Poskytovať ju budú len na území Bratislavského samosprávneho kraja.

Kto chce prepravnú službu využívať, musí najskôr v budove Strediska sociálnych služieb na Vavilovovej 18 predložiť potrebné doklady. Rozhodnutie o dôchodku, preukaz ŤZP, posudok z úradu práce alebo potvrdenie lekára o nepriaznivom zdravotnom stave.

Za objednanú službu zaplatí Petržalčan 0,30 eura za kilometer, rovnakú sumu zaplatí aj ten, kto ho bude sprevádzať. Prepravnú službu si môže objednať aj ten, kto nemá v Petržalke trvalé bydlisko, zaplatiť však bude musieť 0,50 eura za kilometer cesty. K úhrade za prepravu pripočítajú stojné, za každú začatú hodinu 1,50 eura. Minimálnu platbu za výjazd určili vo výške dvoch eur. Využívanie tejto novej služby vyhodnotí samospráva do pol roka od jej zavedenia.

Bližšie informácie a formuláre získate TU.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X