Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prepravna sluzba petrzalka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
19. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Prepravná služba v Petržalke má za sebou už stovku výjazdov

Stredisko sociálnych služieb Petržalka od októbra minulého roka poskytuje aj prepravnú službu. Slúži nielen zariadeniam sociálnych služieb, ale všetkým občanom, ktorí majú trvalé bydlisko v Petržalke a ktorí sú na túto sociálnu službu odkázaní.

Od začiatku tohto roka na túto činnosť slúži nový Seat Alhambra, špeciálne upravený na prevoz hendikepovaných osôb. Automobil je vybavený otočným vysúvacím sedadlom, elektrickým zdvíhacím zariadením a žeriavom pre uskladnenie elektrického vozíka. Auto je 5-miestne, čiže naraz je možné prepraviť troch, najviac štyroch klientov. Odkladací priestor pre chodítka a vozíky je dostatočne veľký. Aby vodič tohto auta mohol poskytnúť plnohodnotnú službu, absolvoval opatrovateľský kurz a kurz prvej pomoci.

Od začiatku fungovania prepravnej služby do konca januára uzavrelo Stredisko sociálnych služieb Petržalka 38 zmlúv o poskytovaní tejto služby a zabezpečilo 101 rozvozov. Auto klienti využívajú zatiaľ len na území Bratislavy, hlavne na návštevu lekára, na rehabilitáciu či nákup, ale aj na rôzne kultúrne podujatia. Ťažko zdravotne postihnutí Petržalčania túto službu využívajú aj na cestu do práce.

Začlenenie do spoločnosti

„Doterajšia prax ukázala, že prepravná služba má v našej mestskej časti naozaj opodstatnenie. Umožňuje pomoc nielen občanovi, ktorý ju potrebuje, ale odľahčí aj rodinných príslušníkov. Vodič totiž nielen privezie a odvezie našich klientov, ale im aj pomôže s nástupom a výstupom, sprevádza ho priamo k lekárovi, prípadne pomôže pri nákupe,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

„Našou snahou je občanov s nepriaznivým zdravotným stavom odkázaných na pomoc iných aktivizovať a posilňovať ich sebestačnosť, jednoducho zabrániť im zostať osamelými a vyčleniť sa tak zo spoločenského života, práve naopak, začleniť ich do spoločnosti a možného spoločného kultúrneho života,“ dodal starosta.

Sociálna služba sa poskytuje za úhradu a objednať si ju môžete telefonicky na 02/ 625 204 14 alebo mailom na [email protected]

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X