Prezentácia Bratislavy na veľtrhu vo Viedni má u turistov vzbudiť záujem o mesto

Ferien messe wien vystavisko vieden bratislava sa prezenuje mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com

Bratislava Tourist Board (BTB) sa tieto dni aktívne zúčastňuje najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe Wien.

Ústrednou témou celej prezentácie je tohtoročný šampionát v ľadovom hokeji. Program obohatí aj maskot Macejko v spoločnosti profesionálnych roztlieskavačiek. Okrem toho budú mať návštevníci možnosť dozvedieť sa o novinkách, atraktívnych aktivitách a podujatiach, ktoré ponúka Bratislava svojim turistom.

Veľtrh trvá 4 dni od 10. do 13. januára s otváracími hodinami počas všetkých dní od 10.00 do 18.00 hod. Stánok Bratislavy je spojený s expozíciou celej krajiny prezentujúc hlavné mesto ako vstupnú bránu na Slovensko. Hlavným komunikačným posolstvom sú hokejové majstrovstvá sveta konajúce sa v tomto roku v Bratislave a Košiciach. Pútačom pozornosti je sprievodný program s hokejovou tematikou a prítomnosť maskota Macejka, ktorý sa prvýkrát v životnej veľkosti predstavil práve na veľtrhu vo Viedni.

Prezentácia množstva zaujímavých atrakcií v Bratislave

V prezentácii Bratislavy na rakúskom trhu vidíme veľký zmysel. Aj napriek tomu, že k sebe máme blízko a návštevnosť z roka na rok stúpa, pričom za minulý rok evidujeme nárast návštevníkov o takmer 5 %, nás ešte mnoho Rakúšanov nenavštívilo. Touto prezentáciou ich chceme motivovať, aby v tomto roku navštívili Bratislavu nielen kvôli hokejovým majstrovstvám, ale hlavne vďaka bohatej ponuke kultúrnych, gastronomických či športových zážitkov, ktoré Bratislava má,“ uviedla predsedníčka predstavenstva BTB A. Melicharová.

Bratislavskú expozíciu dopĺňa aj organizácia Bratislava Region Tourism ponúkajúca najzaujímavejšie zákutia Bratislavského kraja. O konkrétnu ponuku atraktivít sa postarajú spoluvystavovatelia ako Blue Danube Tours, Tour4U, Flora Tour, Brainteaselava, Hot Chilli lode či Be Cool, ktorí odprezentujú tematické prehliadky mesta, prehliadky turistickými vláčikmi, plavby rýchločlnmi na Dunaji, rôzne športové podujatia v meste, ale aj hry s názvom escape room a mnohé ďalšie.

Návštevníci výstavy majú možnosť ochutnať najlepšie slovenské vína zabezpečené Národným salónom vín. Milovníci piva si zas prídu na svoje ochutnávkou pív z bratislavských remeselných pivovarov a nebude chýbať ani lokálna špecialita v podobe Bratislavských rožkov. Tie sú prezentované aj na kuchárskej šou Genusswelt, ktorá je súčasťou veľtrhu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk