Pri Bratislave došlo k tragickej nehode: Vodička zrazila chodca medzi obcami, mužovi chýbali akékoľvek reflexné prvky

Kolaz policia nehoda usmrtenie bratislava.jpg

Tragická dopravná nehoda za Bratislavou si vyžiadala život 37-ročného chodca. Policajti opäť apelujú na dôležitosť používania reflexných prvkov, ktoré môžu zabrániť podobným tragédiám.

Vo štvrtok 23. mája v  noci sa za Bratislavou, na ceste 1065 medzi Bernolákovom a Novou Dedinkou, zasahovali záchranné zložky. Noc sa však skončila tragicky. Krátko pred 22.30 hod. došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej 47-ročná vodička vozidla Renault Austral narazila do 37-ročného chodca.

Nešťastie sa stalo počas predbiehania iného auta značky Škoda Fabia, ktoré išlo tým istým smerom. Chodec bol oblečený v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov a počas nehody utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Seneckí dopravní policajti okamžite dorazili na miesto nehody a začali vyšetrovanie. Zo strany povereného príslušníka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Presné okolnosti prípadu sú zatiaľ predmetom vyšetrovania.

Táto tragická udalosť opäť pripomína, aké dôležité je používanie reflexných prvkov. Polícia tak uvádza niekoľko dôležitých informácii k používaniu reflexných prvkov:

  • upršané a hmlisté počasie, tma, ovplyvňujú vašu ne/viditeľnosť na cestnej komunikácií,
  • v tmavom odeve vás vodič spozoruje z 18 m, s reflexnými prvkami ste viditeľní z diaľky 200 m,
  • odev v oranžovej alebo žltej farbe síce vašu viditeľnosť zvyšuje, ale nie je dostatočnou adekvátnou náhradou reflexného prvku,
  • povinnosť používania reflexných prvkov ukladá i Zákon o cestnej premávke: „Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk