Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chorvatske rameno 3.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rastislav Gemerský
6. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Pri Chorvátskom jazere sa mali usídliť bezdomovci. Čo je na tom pravdy?

Jeden z našich čitateľov nás upozornil na prírodný bunker v priestore medzi zastávkou MHD Beňadická – Betliarska – Chorvátske rameno, kde sa podľa neho má zdržiavať žena s približne 10-ročným dieťaťom. Situáciu sme riešili aj s mestskou časťou.

„Často navštevujú okolité kontajnerové stojiská, kde väčšinou hľadajú potravu, alebo nejaké šatstvo. Pri osobnom styku s nimi som zistil, že sú tmavšej pleti a nerozumejú slovanským či európskym jazykom,“ opísal situáciu Rastislav Gemerský.

Podľa neho si dvojica perie v Chorvátskom ramene oblečenie a veci si tam následne aj suší. „Je zaujímavé, že to nikto nevidí, alebo radšej nechce ani vidieť, možno aj z dôvodov zlých skúseností s niektorými nepríjemnými úradníkmi. Takýto smutný život prináša táto nezmyselná doba, za ktorú nemôže väčšina slušných ľudí,“ uviedol.

Chorvatske rameno 2.jpg
Rastislav Gemerský

Kontaktovali sme v tejto veci aj mestskú časť. Podľa Silvie Vnenkovej z Oddelenia komunikácie s verejnosťou túto lokalitu pracovníci mestskej časti pravidelne navštevujú a v súčasnosti sa tam žiadni ľudia bez domova nenachádzajú.

„Pracovníci oddelenia sociálnych vecí mestskej časti Petržalka opakovane vykonávajú monitoring ľudí bez domova zdržujúcich sa na území našej mestskej časti. Poskytujú im sociálne poradenstvo, v prípade, ak majú trvalý pobyt na území mestskej časti, pomáhajú im vybaviť osobné doklady, odporúčajú im možnosti využitia sociálnych zariadení, kde môžu prenocovať, prípadne im môže byť poskytnutá sociálna pomoc. Prax je však taká, že väčšina ľudí bez domova pomoc stále odmieta,“ vysvetľuje.

Chorvatske rameno 1.jpg
Rastislav Gemerský

Pracovníci sa síce snažia pomôcť každému, kto sa ocitol v takejto situácií, avšak „práca s bezdomovcami je veľmi náročná v tom zmysle, že sú to ľudia, ktorí nie sú obmedzení na právne úkony a nemôžeme ich bez ich súhlasu umiestniť v sociálnom zariadení alebo v ubytovni.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X