Pri Chorvátskom ramene vyrastá Detský svet

Detske ihrisko chorvatske rameno.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Kvalita bývania v okolí Chorvátskeho ramena sa zvýši. Vyrastie tam nové ihrisko pre najmenších s názvom Detský park.

Pri Chorvátskom ramene medzi Rusovskou cestou a Gessayovou ulicou vyrastie nové detské ihrisko. Tento projekt bude súčasťou centrálneho parku Petržalky. Príjemný park bude otvorený podľa tabúľ na ihrisku v júni. Tí najmenší sa môžu tešiť na desiatky preliezačiek. Rodičia budú môcť dohliadať na ratolesti z posedení medzi novovysadenými stromami. Rozloha ihriska bude 5 141 metrov štvorcových. V areáli vyrastie aj budova, kde prbudnú toalety pre hostí areálu, kaviareň so zázemím, sklad záhradného náradia a zázemie pre údržbu areálu. Celý areál bude rozdelený do viacerých tematických častí:

  • Ihrisko malé pre deti od pol roka do 4 rokov;
  • Ihrisko veľké pre deti vo veku 4 až 8 rokov;
  • Svet vody a hojdačiek pre deti od pol roka do 3 rokov;
  • Lezecká zóna pre staršie deti, tínedžerov;
  • Svet preliezačiek pre deti vo veku od 6 do 13 rokov;
  • Preliezačková atrakcia – historická loď pre deti staršie ako 3 roky;
  • Karuselový kolotoč pre deti od 6 rokov.
Ihrisko pre deti chorvatske rameno.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Okrem detského ihriska pribudol v tejto časti aj chodník, ktorý vedie od zastávky autobusov Jungmannova až k novému ihrisku. Tento chodník umožní prístup na ihrisko najmä mamičkám s kočíkmi. Zároveň spríjemní behanie športovcom, ktorí využívajú Chorvátske rameno na túto aktivitu. 

V spolupráci s hlavným investorom sa na príprave a realizácii sa podieľajú aj občianske združenia Petržalský okrášľovací spolok, Združenie domových samospráv a ďalšie.

Chodnik chorvatske rameno detske ihrisko.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Centrálny park skrášli Petržalku

Centrálny park Petržalky sa bude skladať z viacerých zón. Jeho súčasťou bude priestor na cvičenie pri vode, ale aj areál, ktorý poskytne priestor na kultúrne podujatia. Zároveň by mal byť celý areál skrášlený vďaka záhradnej architektúre a umeleckým dielam. V blízkosti bytového komplexu Petržalka City II by mala vyrásť aj lávka cez vodu. Keďže investori chcú, aby bolo toto územie prírodného charakteru, ani psičkári nestratia svoj obľúbený priestor na venčenie psov. Celý tento projekt by mal zlepšiť aj podmienky pre obyvateľov, ktorí chodia peši, pretože trasy budú napojené na Petržalské korzo.

Chodnik chorvatske rameno.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Chorvátske rameno sa nachádza v časti Dvory. Jeho dĺžka je 5 138 metrov a leží v nadmorskej výške 134-136 metrov. Tento kanál má ochrannú funkciu a je vyhĺbený v bývalom ramene Dunaja. Kanál postavili v roku 1975 na reguláciu spodných vôd počas povodňových prietokov. V súčasnosti je priemerná výška hladiny 1,56 metra. Pre mnohých obyvateľov tejto mestskej časti je tento priestor jeden z najobľúbenejších v Petržalke, keďže poskytuje možnosti na relax a rekreáciu.

Petrzalka chodnik chorvatske rameno.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk