Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
letisko
ilustračné: SITA

Pri Letisku M. R. Štefánika chcú postaviť nové parkovacie miesta

Bratislavské letisko chce pri bráne 10 vybudovať 347 parkovacích miest. Projekt má vyriešiť neusporiadané parkovanie v areáli letiska a zamedziť parkovaniu na nespevnených plochách. Zámer je v súčasnosti v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Parkovisko plánuje letisko vybudovať na Ivanskej ceste v blízkosti budovy štátneho podniku Letové prevádzkové služby a samotného letiska. S výstavbou parkoviska chce začať v novembri, ukončenie výstavby v zámere letisko nestanovilo. Náklady predpokladá vo výške 600-tisíc až 800-tisíc eur.

Takmer 350 parkovacích miest

Ako sa uvádza v zámere, „navrhované parkovisko bude slúžiť na zvýšenie komfortu parkovania pre zamestnancov a návštevníkov letiska. Celkovo projekt rieši scentralizovanie parkovacích miest v areáli Letiska M. R. Štefánika v Bratislave a bude slúžiť na krátkodobé aj dlhodobé parkovanie.“ Pribudnúť by tak malo 347 miest, z toho 15 parkovacích stojísk má byť vyhradených pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu. Celý areál parkoviska bude z dôvodu zabezpečenia vozidiel oplotený.

„Vybudovaním parkoviska pre návštevníkov a zamestnancov nedôjde k navýšeniu počtu parkovacích miest v areáli letiska, ale k centralizácii existujúcich parkovacích miest, ktoré sú rozptýlené v hospodárskej časti letiska. Realizáciou navrhovanej činnosti sa dopravné zaťaženie dotknutých komunikácií nezmení,“ uvádza sa v zámere.

Osadené budú vstupné aj výstupné elektronické závory. V zámere sa počíta tiež so sadovými úpravami – výsadbou vhodných druhov drevín na parkovisku i v jeho okolí.

Dva predložené varianty

„Variantnosť navrhovanej činnosti spočíva v celkovej plošnej výmere zelene v rámci riešeného územia,“ píše sa v zámere. Variant 1 počíta s vyčlenením 1140 štvorcových metrov (m2) na sadové úpravy. Plocha areálových chodníkov a spevnených plôch má byť 9 897 metrov štvorcových. Vo variante 2 je navrhnutá výsadba zelene s celkovou výmerou 2 231 metrov štvorcových. Výmera zelene v areáli oploteného parkoviska je vyššia oproti variantu 1 o 1091 metrov štvorcových. Plocha areálových chodníkov a spevnených plôch je 8 806 metrov štvorcových.

„Z pohľadu výmery nových zelených plôch je lepší a optimálnejší variant 2 oproti variantu 1 a nulovému variantu, nakoľko obsahuje viac zelených plôch. Zelené plochy vytvoria na parkovisku priaznivejšie prostredie pre zamestnancov letiska a pre jeho návštevníkov,“ uvádza letisko v zámere.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X