Pri Nemocnici Bory v Lamači má vzniknúť zdravotnícky kampus, bude to vedecko-výskumné centrum

Nemocnica Bory
Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory by sa mala podľa predbežných plánov otvoriť v marci 2023.

Zdravotnícky kampus bude slúžiť ako výučbové a vedecko-výskumné centrum založené na verejno-súkromnom partnerstve. Vyrastie v blízkosti budúcej Nemocnice Bory, ktorá sa má otvoriť už o necelý rok.

„Cieľom zdravotníckeho kampusu bude vzájomné zdieľanie príkladov najlepšej praxe v sektore zdravotníctva, transfer technológií v zmysle aplikácie výsledkov vedecko-výskumných aktivít do medicínskych procesov a opačne, ako aj rozvoj inovačnej kultúry,“ informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK)

Výstavba kampusu by mohla byť financovaná z externých finančných prostriedkov z Operačného programu Slovensko. BSK zodpovedá za realizáciu výstavby a prevádzkovanie centra.

Penta Hospitals International za symbolickú sumu poskytne vhodný pozemok a bude vo svojich priestoroch uskutočňovať pregraduálne a postgraduálne vzdelávanie študentov.

Tretím partnerom je Slovenská zdravotnícka univerzita, ktorá poskytne zázemie výskumno-vzdelávacej inštitúcie pre získavanie teoretických a praktických poznatkov a výchovu odborníkov s najvyšším vzdelaním.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk