Pri parkovaní v meste si dávajte pozor na tieto veci, hrozí vám pokuta do 150 eur aj poplatok za odťah

Parkovanie pokuty mestska policia 7.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Najčastejším priestupkom je nezaplatenie parkovného, medzi časté priestupky patrí parkovanie na chodníkoch a v zákazoch.

Mestskí policajti (MsP) v Bratislave riešia denne v priemere 356 prípadov, až 200 z nich sa týka dopravných priestupkov. Ako informuje vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Petra Borko, najčastejším priestupkom v uliciach je nezaplatenie parkovného. Medzi časté priestupky patrí tiež parkovanie na chodníkoch a v zákazoch.

Vodiči tiež často ignorujú pravidlo, že s vozidlom nesmú zastaviť a stáť pred vjazdom na cestu alebo na vyhradenom parkovisku,“ upozorňuje MsP s tým, že v takom prípade okrem pokuty vodič zaplatí aj poplatok za odťah v sume 130 eur.

Nevhodné parkovanie

Medzi päť najčastejších porušení sa dostali aj situácie, keď parkujúci vodiči znemožňujú ľuďom prejsť bezpečne po priechodoch pre chodcov a cyklistov. „Státie je zakázané nielen na priechode, ale aj vo vzdialenosti kratšej ako päť metrov pred ním,“ upozorňuje MsP s tým, že pokutované je tiež parkovanie na tráve.

Za priestupok na úseku dopravy je možné riešiť priestupcu v blokovom konaní do výšky 50 eur. „V prípade závažného dopravného priestupku, akým je napríklad neoprávnené parkovanie na boxe vyhradenom pre osoby s ŤZP, sa môže bloková pokuta vyšplhať až na 150 eur,“ dodáva MsP.

Najproblémovejšie lokality

Medzi lokality, kde MsP v roku 2022 najčastejšie riešia dopravné priestupky patrí Uršulínska a Klobučnícka ulica, ako aj Námestie SNP v centre mesta. V rámci Bratislavy II a III je to najmä Sabinovská, Páričkova ulica a Mlynské Nivy, ďalej Bajkalská, Kalinčiakova a Vajnorská ulica, ako aj lokalita Kamzík.

V obvode Bratislava IV riešia najčastejšie dopravné priestupky na Hodonínskej ulici v Lamači, na Starých Gruntoch a na Hlaváčikovej a Majerníkovej ulici. V rámci Bratislavy V išlo o Krasovského ulicu, Tyršovo nábrežie a Viedenskú cestu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk