Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
6. septembra 2021 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Pri parkovaní začína mesto s uplatňovaním objektívnej zodpovednosti

Od septembra začali pilotne v Petržalke, kde budú vyškolení zamestnanci skenovať parkujúce vozidlá.

Bratislava začína s uplatňovaním inštitútu objektívnej zodpovednosti pri parkovaní.

Ulice nášho mesta budú vďaka objektívnej zodpovednosti bezpečnejšie a komfortnejšie aj pre chodcov. Bratislava začala s uplatňovaním objektívnej zodpovednosti od 2. septembra pilotne v Petržalke, kde budú vyškolení zamestnanci skenovať parkujúce vozidlá,“ informuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Kontroly budú zamerané na správnosť parkovania v celej mestskej časti.

Pokuty bez papuče

Po májovej zmene zákona o cestnej premávke budú môcť vďaka objektívnej zodpovednosti kontrolóri riešiť aj porušenie pravidiel cestnej premávky, ktoré doteraz mohla riešiť iba štátna polícia.

Po novom bude môcť mestská polícia aj poverení zamestnanci mesta jednoducho vykonať fotodokumentáciu priestupku a systém automaticky odošle pokutu majiteľom áut poštou, na e-mail alebo domov bez potreby osádzať tzv. papuče,“ vysvetľuje magistrát a dodáva, že vďaka zrýchlenému postupu tak bude možné s dostupnými kapacitami vykonávať kontroly častejšie.

Pre tých, ktorí pravidlá porušujú, bude ťažšie vyhnúť sa postihu, vďaka čomu budú napríklad parkovacie miesta postupne dostupnejšie pre tých, ktorí pravidlá dodržiavajú,“ dodáva mesto.

Zjednodušenie kontroly

Priestupky, ktoré budú postihovať sú parkovanie bez zaplatenia parkovného na miestach s plateným parkovným, státie na chodníku bez zachovania legislatívne stanovej šírky na prechod, parkovanie na zelených plochách, zastavenie a státie na miestach vyhradených pre ZŤP bez preukazu ZŤP a zastavenie a státie spôsobom, keď je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Inštitút objektívnej zodpovednosti výrazne zjednodušuje kontrolu priestupkov v teréne, keďže predtým musela mestská polícia prísť na miesto, osadiť papuču, po kontaktovaní opäť prísť na miesto a priestupok pokutovať v blokovom konaní,“ uzatvára mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X