Pri požiari lesa zasahovalo viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov

Poziar hasici.jpg

Hasičom komplikoval zásah silný vietor aj ťažko prístupný terén.

Viac ako 70 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v noci pri požiari lesa na vrchu Veľký Javorník v katastri obce Svätý Jur v okrese Pezinok. Požiar bol ohlásený v pondelok krátko pred 22.30 a rýchlo sa rozšíril na plochu s rozmermi 500 krát 300 metrov.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, požiarisko bolo rozdelené na dva zásahové úseky, pričom zásah hasičov komplikoval silný vietor, suché prostredie a ťažko prístupný terén. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v noci krátko po 2.30 hod. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Hasiči na mieste udalosti naďalej pracujú, vykonávajú hasiace práce, vyhľadávajú a dohášajú lokálne ohniská. Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku aj príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách.

Okrem toho tiež členovia dobrovoľných zborov obcí Pezinok, Svätý Jur, Rusovce, Ružinov, Rovinka, Most pri Bratislave, Lozorno, Stupava, Malinovo a Budmerice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk