Pri príležitosti Svetového dňa Zeme chystá Dúbravka veľké čistenie

Odpad, čistenie, upratovanie, deň zeme
ilustračné: pixabay.com

Dvadsiatydruhý apríl si už 47 rokov pripomíname ako Svetový deň Zeme. Jeho cieľom je poukázať na našu závislosť na cenných daroch, ktoré nám Zem poskytuje. Je potrebné si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a treba sa preto venovať otázkam životného prostredia.

Mestská časť Bratislava – Dúbravka chystá pri tejto príležitosti veľké čistenie. Takzvaná Veľká dúbravská upratovačka nastúpi do práce práve na Deň Zeme. Vítaní sú dobrovoľníci bez rozdielu veku a pohlavia, čiže všetci, ktorí chcú urobiť prostredie mestskej časti krajšie a čistejšie.

S upratovaním sa začne od 8. hodiny ráno a pracovať sa bude doobeda. Všetci, ktorí chcú priložiť ruku k dielu, sa môžu prihlásiť u zamestnanca miestneho úradu Štefana Macejáka na telefónnom čísle 090 3545 337 alebo e-mailom na macejak@dubravka.sk.

Mestská časť poskytne dobrovoľníkom vrecia i rukavice. Vyzdvihnúť sa budú dať od 10. apríla na vrátnici miestneho úradu na Žatevnej 2 alebo v sobotu 22. apríla na vrátnici Domu kultúry Dúbravka. O odvoz odpadu sa postará referát životného prostredia.

Organizátori akcie vopred ďakujú za každú pomocnú ruku a po odvedenej práci pozývajú všetkých dobrovoľníkov posilniť sa gulášom, ktorý sa bude podávať pred Domom kultúry po 11.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk