Pri razii policajti zaistili účtovné dokumenty aj zbrane. Zadržaným hrozí až 12 rokov za mrežami

polícia, auto
ilustračné: SITA

Organizovaná skupina podľa polície prostredníctvom neoprávnených nárokov na vrátenie DPH získala viac ako 600-tisíc eur.

Pri zaisťovaní účtovných dokumentov objavili policajti väčšie množstvo upravených zbraní a tiež strelivo.

Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, polícia sa v tomto prípade zaoberala organizovanou skupinou zameranou na daňovú trestnú činnosť. Skupina podľa polície pôsobila od roku 2010 v okolí Bratislavy, Nitry a Myjavy.

Pod kontrolou mali viacero firiem, ktoré medzi sebou fiktívne obchodovali. Zároveň vystavovali fiktívne faktúry, dodacie listy, ale aj pokladničné a účtovné doklady. Listiny vykazovali predstierané zdaniteľné obchody s anatomickými ortopedickými matracmi a obuvou.

Cieľom činnosti skupiny bolo podľa polície skrátenie dane a uplatňovanie nárokov na neoprávnené vrátenie DPH. Od roku 2010 si týmto spôsobom uplatnili nárok na vrátenie DPH viac ako 600-tisíc eur. Ďalších 1 500 eur získali krátením dane.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v rámci vyšetrovania zadržali Dušana K. (58), Róberta G. (46) a Petra Š. (48). Ďalší z údajných členov skupiny Dušan L. (32) sa nachádza v zahraničí a Ján S. (40) je vo väzbe v Českej republike za inú trestnú činnosť.

Vyšetrovatelia tiež zaistili rôzne listiny, počítače, mobilné telefóny a nosiče dát. Zbrane, konkrétne automatickú útočnú pušku schopnú streľby jednotlivými strelami aj dávkou, tri krátke strelné zbrane s úpravou hlavne na použitie tlmiča, štyri podomácky vyrobené tlmiče a 25 kusov nábojov do automatickej pušky objavili v aute Dušana K.

Všetky zbrane mali podľa polície odstránené výrobné čísla. Údajných členov skupiny obvinil vyšetrovateľ z daňovej trestnej činnosti, Dušana K. aj z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. V prípade dokázania viny hrozí obvineným od sedem do 12 rokov väzenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk