Pri rehabilitačnom zariadení Gaudeamus pribudla kruhová križovatka a parkovisko

Gaudeamus kruhova krizovatka kraj zupa.jpg

Bratislavský samosprávny kraj vytvoril a zrekonštruoval aj ďalšie priestory pre ŠUP Jozefa Vydru.

Pri župnom zariadení komunitnej rehabilitácie (ZKR) Gaudeamus v Bratislave pribudla nová kruhová križovatka a parkovisko. Celkové náklady dosiahli takmer 500-tisíc eur.

V minulosti tu boli staré asfaltové plochy. Tie však nevyhovovali po stránke funkčnosti ani estetickosti, pretože časom počet áut narástol, a tiež nároky na pohyb chodcov, imobilných a vozidiel obsluhy klientov,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Ako dodala hovorkyňa BSK Lucia Forman, okrem toho vytvorili a zrekonštruovali aj ďalšie priestory pre Školu umeleckého priemyslu (ŠUP) Jozefa Vydru.

Riadený vstup

Bratislavská župa postavila pri ZKR kruhovú križovatku s riadeným vstupom a parkoviskom pre 34 áut. Štyri z nich sú vyhradené pre elektromobily s nabíjacími stanicami.

Priestory parkoviska sú osvetlené 19 LED reflektormi a majú kamerový systém,“ spresnila Forman s tým, že parkovací systém zahŕňa kamery, závory, platobný terminál, či hlasový komunikátor. „Súčasťou boli aj vegetačné úpravy a nová výsadba,“ doplnila.

Rekonštrukcia budovy

Samosprávny kraj tiež zrekonštruoval dve poschodia budovy v areáli ZKR Gaudeamus pre potreby neďalekej ŠUP Josefa Vydru. „Na druhom poschodí vznikli tri samostatné triedy, päť kabinetov pre vyučujúcich, jedna zborovňa a kuchynka pre študentov,“ priblížila Forman.

Na treťom poschodí sa nachádza šesť špecializovaných učební, ako aj šatňa a sociálne zariadenie pre upratovačky a zamestnancov. Náklady na rekonštrukciu predstavujú 400-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk