Pri skrášľovaní hlavnej stanice prerobia aj nadchod

nadchod, oprava
ilustračné: SITA

Bratislavská radnica plánuje opraviť nadchod smerom od Hlavnej stanice Bratislava cez Šancovú i priľahlú zastávku. Oprava je súčasťou revitalizácie predstaničného priestoru, ktorá sa začala v polovici júna tohto roka.

Na nadchode opravia a premaľujú zábradlia, odstránia grafity a opravia i zástavku na Šancovej ulici. Na kontrolnom dni na hlavnej stanici o tom dnes informoval viceprimátor Bratislavy Milan Černý.

Pred hlavnou stanicou v Bratislave je čulý pracovný ruch, robotníci upravujú povrchy prístupových ciest.

„Počas tohto týždňa odstránime všetky asfaltové povrchy a nahradia sa novými. Zúži sa existujúce parkovisko tak, aby sme zvýšili dopravnú priepustnosť a vybudujeme bezbariérový priechod od parkoviska k hlavnej stanici,“ priblížil práce viceprimátor Černý.

Ako dodal, po novom tu mesto zriadi bezplatné krátkodobé parkovanie určené len pre okamžitý výstup a nástup.

S postupom prác v predstaničnom priestore, ktoré sa začali v polovici júna, je mesto spokojné.

„Máme časový predstih desať dní, ktorý by sme chceli využiť na osadzovanie nových lavičiek, odpadkových košov a presunutie stánkov,“ uviedol Černý. Pri presúvaní a odstraňovaní stánkov pri hlavnej stanici radnica komunikuje so Železnicami Slovenskej republiky, keďže sa tieto zariadenia nachádzajú na ich pozemkoch.

„Pri niektorých stánkoch sa nám aj v spolupráci so železnicami podarilo vypovedať zmluvy, niektoré budeme presúvať,“ dodal Černý. Zatiaľ sa v predstaničnom priestore podarilo upraviť zeleň a vysadiť nové rastliny, mesto nechalo opraviť povrch zastávok MHD a dali vyčistiť aj priestor pod dreveným prístreškom.

Ako dodal viceprimátor, priestor pred stanicou revitalizuje zmluvný partner mesta, spoločnosť A.R.K. technické služby. Na skrášlenie priestoru pred hlavnou stanicou mesto vyčlenilo 220-tisíc eur, práce by mali byť hotové do konca augusta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk