Pri stotožnení výtržníkov na Obchodnej ulici pomohli nové kamery

Policia zasah fanusikovia bitka.jpg
Zdroj: foto ilustračné: KR PZ Bratislava

Nové kamery pomohli zaznamenať oba konflikty

V sobotu 14. septembra riešila zásahová jednotka metskej polície na Obchodnej ulici v Bratislave dve bitky, ktoré sa stali v noci z piatka na sobotu. Pri prvom incidente riešila polícia bitku dvoch mužov a do druhej bitky, o pár hodín neskôr, sa zapojilo až desať ľudí. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla. „Opatrenia, ktoré prijala Bratislava pre zvýšenie bezpečnosti na Obchodnej ulici prinášajú výsledky. Nové kamery, ktoré pokrývajú signálom prakticky 100 percent problémovej lokality, nová stanica mestskej polície aj zásahová jednotka mestskej polície, ktorá v nej má svoje sídlo, prispeli k vyriešeniu dvoch incidentov a k stotožneniu páchateľov počas piatkovej noci“, dodal Bubla.

Kamery pomohli pri riešení oboch prípadov

Prvá bitka sa odohrala krátko po jednej hodine ráno z piatka na sobotu. Zásahovú jednotku mestskej polície zo stanice na Obchodnej ulici vyslali k bitke dvoch ľudí na križovatke Obchodná – Poštová. Incident zachytil príslušník mestskej polície, vďaka jednej z nových kamier rozmiestnených na Obchodnej ulici. „Bitka si vyžiadala zranenie jedného z účastníkov, ktorý upadol do bezvedomia. Príslušníci metskej polície preto privolali na miesto pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci, ktorí mladíka previezli do nemocnice. Hliadka zároveň zadržala 18-ročného Čecha“, uviedol bratislavský magistrát.

Približne o dve hodiny neskôr sa na Obchodnej ulici strhla bitka desiatich ľudí na zastávke metskej hromadnej dopravy. Na miesto vyrazila zásahová jednotka zo stanice na Obchodnej a v tomto prípade pomáhali aj policajti z kynologickej hliadky, ktorí práve počas víkendov vypomáhajú na Obchodnej. Bitka si vyžiadala štyri zranené osoby. Tri ošetrili záchranári priamo na mieste, avšak stav štvrtej si vyžiadal prevoz do nemocnice. Aj v tomto prípade skončili bitkári v rukách príslušníkov štátnej polície. Nainštalované kamery v tejto lokalite pomohli aj v tomto prípade a záznam môže poslúžiť pri ďalšom vyšetrovaní incidentu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk