Približne 600 úradníkom na bratislavskom magistráte zvýšia platy. Zamestnanci dostanú o 125 eur viac

Peniaze euro
Foto: ilustračné, SITA

Po dvojmesačných rokovaniach sa magistrát a Otvorené odbory Bratislava (OOB), ktoré zastupujú zamestnancov magistrátu, dohodli na zvýšení platov všetkým zamestnancom.

Približne 600 úradníkom na bratislavskom magistráte zvýšili od 1. mája platy o 125 eur mesačne. K tomuto zvýšeniu zamestnanci dostanú aj jednorazovú odmenu 125 eur. Priemerné navýšenie platov je o 10,08 percenta a ide o novú podobu valorizácie platov v hlavnom meste s rovnakou sumou pre všetkých úradníkov. Išlo o prvé vyjednávanie OOB a nového vedenia mesta pod primátorom Matúšom Vallom. Informoval o tom predseda výboru OOB Filip Húšťava.

Hlavným cieľom rokovaní s mestom bola snaha zvýšiť platy zamestnancom magistrátu, ktorí boli dlhodobo percentuálnou formou valorizácie znevýhodňovaní. Ide najmä o úradníkov magistrátu, ale aj zamestnancov niektorých jeho pracovísk, ako sú napríklad ubytovňa Kopčany, ubytovňa Fortuna a podobné pracoviská mesta, ktoré nie sú priamo na magistráte, ale majú pracovné zmluvy s hlavným mestom.

Chceli sme týmto spôsobom napraviť historické krivdy v nespravodlivom odmeňovaní zamestnancov hlavného mesta, ktoré bolo v minulosti bez základných pravidiel. Tešíme sa, že vyjednávanie o valorizácii platov s novým vedením hlavného mesto dospelo tento týždeň do úspešného konca,” povedal Húšťava. Finálny návrh zvyšovania platov považuje OOB za veľmi solidárny.

Okrem zastrešovania zamestnancov magistrátu chce nová organizácia spolupracovať aj s mestskými podnikmi

Otvorené odbory Bratislava vznikli ako nová odborová organizácia v minulom roku a okrem zastrešovania zamestnancov magistrátu chcú v budúcnosti spolupracovať aj s mestskými podnikmi. V súčasnosti OOB zastupuje približne 30 percent zamestnancov mesta. Vznik OOB podľa predsedu v značnej miere súvisel s nespokojnosťou s úrovňou komunikácie bývalého vedenia mesta so zamestnancami.

Som veľmi rád, že nás vedenie mesta má záujem počúvať, a verím, že i tento výsledok zamestnancov motivuje a bude novým impulzom do ich ďalšej práce pre mesto,“ dodáva Húšťava. Chcú spolupracovať pri zlepšovaní podmienok práce, ale i pri skvalitňovaní fungovania magistrátu a vo všeobecnosti celého hlavného mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk