Prichádza nová éra: Bratislavské bábkové divadlo má nový domov a vracia sa s revolučnými zmenami

Kolaz bratislava babkove divadlo kraj.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Po takmer desiatich rokov dočasných scén je Bratislavské bábkové divadlo pripravené na grandiózny návrat. Počas septembra sa otvoria dvere jeho nového, moderného domova na Dunajskej ulici, kde začnú nove sezónu plnú očakávaní a nových možností.

Bratislavské bábkové divadlo sa po takmer desiatich rokoch putovania po dočasných scénach konečne vracia domov. Nová budova na Dunajskej ulici v bratislavskom Starom Meste bude svedkom nových kapitol v histórii tohto významného divadelného súboru.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba vyjadril veľkú radosť z obnovenia pôvodného sídla divadla: „Bábkáč je veľmi obľúbeným a aj najnavštevovanejším divadlom v kraji. Získava za svoju tvorbu mnohé ocenenia na domácich i zahraničných pódiách. Takmer 10 rokov hrá v náhradných priestoroch, preto si takúto modernizáciu určite zaslúžilo. Bude to divadlo 21. storočia a zároveň najmodernejšie bábkové divadlo na Slovensku.“

Divadelníci sa teda môžu tešiť na nové možnosti, ktoré im moderná budova ponúka. Najnovšie technológie a zariadenia umožnia divadelníkom ešte kreatívnejšie využívanie priestorov a produkciu pre moderné divadelné formy.

Septembrové otvorenie nového divadelného komplexu na Dunajskej ulici znamená nielen návrat domov, ale aj začiatok 69. sezóny pre Bratislavské bábkové divadlo. S novým začiatkom prichádza očakávanie nových možností a posunu v slovenskej divadelnej scéne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk