Príchod školského roka je pre Dúbravku a Karlovu Ves katastrofa, cestujúci pre dlhé kolóny zúria

Dúbravsko-Karloveská radiála
Foto: SITA, Bratislavadeň (kk)

Dôvodom hnevu mnohých cestujúcich je stále prebiehajúca rekonštrukcia električkovej trate.

Električková trať vedúca od Tunela až po centrum mesta mala byť podľa pôvodných plánov dokončená v septembri. Tesne pred začiatkom školského roka však vyšla von informácia, že rekonštrukcia nebude dokončená včas.

Na vine je koronavírus

Mesto stanovilo nový termín dokončenia stavebných prác na koniec októbra a uviedlo, že prví cestujúci by sa mohli po vynovenej radiále previezť 26. októbra.

Dúbravsko-Karloveská radiála
Dúbravsko-Karloveská radiála má byť dokončená na konci októbra. Foto: Facebook/ SITA

S rekonštrukciou Dúbravsko-Karloveskej radiály sa začalo v máji, pôvodné plány však boli iné a malo sa začať o niekoľko týždňov skôr. Dôvodom oddialenia stavebných prác je koronavírus. Mesto sa za meškajúcu rekonštrukciu niekoľkokrát ospravedlnilo.

Ako v Kocúrkove

Omeškanie prác však spôsobilo to, že dennodenne sú z Dúbravky, cez Karlovu Ves až do centra mesta upchaté cesty a tvoria sa dlhé kolóny. Situácia vygradovala začiatkom septembra s príchodom školského roka, kedy sa na cestách zdvojnásobila dopravná špička.

Dúbravsko-Karloveská radiála
Na trase v smere do Karlovej Vsi a Dúbravky sú od začiatka školského roka dlhé kolóny. Foto: Bratislavadeň (kk)

Na sociálnych sieťach je veľa sťažností od cestujúcich. Jeden taký príspevok napísala aj pani Lucia, ktorý podporilo veľa ďalších cestujúcich. „Nekonečný príbeh električkovej trate. Aby mi s dcérou nestačila vyčlenená hodina autobusom z Dúbravky do Karlovky, čo by inak trvalo 7 minút… Dnes sme vystúpili radšej skôr a utekali pešo a aj tak sme nestihli. Zajtra vyčleňujeme 2 hodiny na 7 minút cesty,“ napísala.

Pani Janka, ktorá taktiež cestuje na problematickom úseku, išla v MHD od Kríža ku Kauflandu 40 minút. Ďalšia cestujúca, pani Nikol, išla z Damborského pod Most SNP 1 hodinu 20 minút. „Katastrofálna doprava z Dúbravky, ako v Kocúrkove,“ stručne zhrnula pani Renáta.

Dúbravsko Karloveská radiála
Cesta z Dúbravky do centra mesta trvá momentálne viac ako 1 hodinu. Foto: Facebook/ Dúbravka

S cestovaním na tomto úseku majú problém aj malé deti, ktoré cestujú do školy samé. „Malá keď išla do školy, čakala na bus od 11.05 hod. do 11.30 hod., nakoniec sa tam ani nezmestila, taký bol plný a keď chcela ísť do druhých dverí, vodič jej ich zavrel rovno pred nosom. Dnes ide malá do školy na bus a čaká pomaly 20 minút,“ opísala svoju skúsenosť pani Veronika.

Pochopenie pre rekonštrukciu

Niektorí cestujúci odporúčajú radšej ísť pešo, ak cestujete autom, tak ísť cez Tunel a následne okolo ZOO.

Dúbravsko-Karloveská radiála
Momentálne prebieha posledná etapa rekonštrukcie. Foto: Facebook/ SITA

Našli sa aj ľudia obhajujúci robotníkov pracujúcich na stavbe, ktorí sú taktiež terčom kritiky. „Tí chlapi tam makajú celý deň, dokonca cez víkendy a aj teraz cez sviatok makali, trošku trpezlivosti nezaškodí… Ak by to spravili rýchlo, bude to nekvalitné a zas budete frflať,“ odkazuje pani Saša.

Cestujete z Dúbravky a Karlovej Vsi do centra mesta každé ráno aj Vy?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk