#PRIDEm, týmto hastagom sa označujú viacerí verejní činitelia

Dúhový PRIDE Bratislava
archív Dúhový PRIDE Bratislava

O tom, že sa v auguste v našom hlavnom meste chystá Dúhový pochod, na ktorom bude komunita LGBTI opäť bojovať za svoje práva, sme už informovali. Podporu im už teraz prostredníctvom sociálnych sietí vyjadrujú aj predstavitelia nášho štátu.

Jednou z nich je verejná ochrankyňa práv profesorka Mária Patakyová. Vzhľadom na úrad, ktorý zastáva, sa niet čomu čudovať. Veď kto iný, ak nie zástupca ľudu, by mal komunite LGBTI vyjadriť svoju podporu?

Mária Patakyová
Foto: archív Mária Patakyová

Vo svojom statuse na modrej sociálnej sieti uvádza: „Pri vstupe do úradu som sa prihlásila k spoločným európskym princípom, v rámci nich aj k akceptovaniu rôznorodosti a k tolerancii. Som presvedčená o tom, že Slovensko hodnotovo patrí do Európy, a preto by malo chrániť základné práva a slobody všetkých párov, ako je to vo vyše dvoch desiatkach členských štátov Európskej únie. Ak zdieľame európske hodnoty postavené na rešpektovaní a ochrane základných práv, potom prirodzene musíme zabezpečiť uznanie a ochranu aj párov osôb rovnakého pohlavia. Keďže na Slovensku táto skupina stále nemá plnú ochranu práv jej členov, prijala som pozvanie a v sobotu #PRIDEm na Hviezdoslavovo námestie.“

Ďalšou zástupkyňou, ktorá sa „ohastagovala“, nie je nik iný ako podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Foto: archív Lucia Ďuriš Nicholsonová

Tá v oficiálnom liste adresovanom podpredsedovi rady Dúhového pochodu Martinovi Mackovi nielen poďakovala za oslovenie v súvislosti s organizovaním festivalu Dúhový PRIDE Bratislava 2017, ale súčasne mu i oznámila, že veľmi rada prevezme záštitu nad týmto podujatím.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk