Príďte sa pozrieť na sympózium študentského mesta Mlyny

Umenie_mlyny_2018.jpg
Aj takéto drevenú sochu vytvorili umelci vrámci Sympózia Mlyny 2018. Foto: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk

Internátne mestečko v Mlynskej doline sa opäť raz stane centrom umenia a už po štvrtýkrát hostí sochárske a maliarske sympózium Stretnutie pri dreve.

Po tvorivom týždni umelcov, ktorí usilovne pracovali na prelome augusta a septembra tohto roku, budete mať aj tento rok príležitosť ako prví nazrieť na ich vnímanie sveta, ktoré pretvorili do jedinečných sôch a obrazov.

Umenie_mlyny_2018_2.jpg
Počet trvalo vystavených diel sa v areáli vysokoškolského mesta v Mlynskej doline každoročne zvyšuje. Foto: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk

Svoje umenie ukážu širokej verejnosti v plnej kráse v piatok 14. septembra o 19. hodine v areáli Vysokoškolského mesta Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline pod výškovým blokom „Štúrak“.

Slávnostná vernisáž Mlyny 2018

Štvrtú vernisáž Mlyny 2018 diel zúčastnených umelcov slávnostne otvorí kurátorka Lucia Kotvanová. Celé podujatie bude za sprievodu hudobnej skupiny Boky Citom.

Vernisaz_mlyny_2018_plagat.jpg
Pozvánka na štvrtý ročník sochárskeho a maliarskeho sympózia Stretnutie pri dreve. Zdroj: https://www.facebook.com/sympoziummlyny/

Môžete sa tešiť na diela Maroša Beláka, Anny Dankovej, Andreja Haršányho, Jany Hegyiovej, Lucie Horvátovej, Ľudmily Machovej, Emila Maleckého, Emila Softiča, Andreja Šoku a Mareka Štullera.

Maľby aj sochy v plnej paráde a atmosféru minuloročného sympózia nájdete TU.

Na slávnostnú vernisáž Mlyny 2018 všetkých oficiálne pozval aj riaditeľ internátneho mestečka Mlynská dolina Robert Gula.

Socha_mlyny_2018.jpg
Počas prehliadky budete mať možnosť vidieť i takéto formy umenia. Foto: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk

Vstup je voľný. Jediné, čo so sebou musíte priniesť, je dobrá nálada.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk