Príďte si už túto nedeľu vychutnať vajnorské kultúrne dedičstvo pod názvom „Vajnory Dedina v meste“

Deň Vajnor.
Deň Vajnor. Foto: www.facebook.com

Mestská časť  Bratislava – Vajnory pozýva návštevníkov Kultúrneho leta na Hlavnom námestí ochutnať kúsok tradičnej vajnorskej kultúry a umenia.

Na „Dni Vajnor“ sa v nedeľu 14. júla predstavia vajnorské ľudové umelkyne s ponukou dekoratívnych predmetov s vajnorským ornamentom, ale aj ručne na plátno maľovaným ornamentom. Ľudová umelkyňa Kristína Rožňovcová prezentuje vajnorský ornament v jeho tradičnej podobe, ale aj v podobe moderných grafík inšpirovaných týmto ornamentom. V jej prevedení vajnorský ornament možno nájsť aj na kolekcii sukní, tričiek a vakov.

Podujatie ponúka možnosť si umelecké výrobky zakúpiť priamo na mieste počas prezentácie Vajnor. Poľnohospodárske družstvo Vajnory ponúkne kvalitné vajnorské víno, obľúbenú jablkovú a hroznovú šťavu.

O 19.00 hod. začína kultúrny program vystúpením 153-ročnej Vajnorskej dychovej hudby pod vedením kapelníka Petra Pokrivčáka. Predstavia sa piesňami vo vajnorskom nárečí, ktoré sa tešia veľkej obľube. Ku kultúrnemu dianiu vo Vajnoroch patrí aj Vajnorské ochotnícke divadlo, ktoré sa bude prezentovať piesňami v podaní Igora Roya. Odznejú napríklad „HAJMÁSSY PÉTER“, či song BONI „JOJ CICA“ z Čardášovej princeznej E. Kálmána a P. Petiška, ale aj „JA SOM OPTIMISTA“ G. Dusíka a P. Braxatorisa.

Svoju 16-ročnú tradíciu má Vajnorský okrášľovací spolok, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou vajnorského kultúrneho diania a bohatstva, vajnorských dožiniek a hodov. Pracujú pod vedením Ivana Štelára. Potešia návštevníkov nielen tunajšími ľudovými piesňami, ale aj tancom.

Deň Vajnor.
Deň Vajnor. Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk