Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Most snp priestor revitalizacia metropolitny institut 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy
24. marca 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Priestor pod Mostom SNP zmení svoju tvár, pribudne tu zeleň aj miesta na sedenie

Revitalizáciu spustil Metropolitný inštitút Bratislavy s magistrátom a uskutoční sa počas jarných mesiacov.

Nevyužívanú plochu pri zastávkach pod Mostom SNP v Bratislave čaká revitalizácia, pribudne zeleň aj miesta na sedenie. V tlačovej správe o tom informovala Marcela Glevická z komunikačného oddelenia Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB).

Priestor vedľa zastávok pod Mostom SNP zlepšia jednoduché zásahy. Pribudne viacero prvkov zelene, zelená stena a betónové kvádre sa vďaka drevenému obloženiu zmenia na lavičky ponúkajúce pohodlnejšie čakanie na spoj,“ uviedla Glevická. Revitalizácia sa uskutoční počas jarných mesiacov.

Funkčný a príjemný priestor

Verejný priestor pod mostom spolu s okolím tvoria frekventovanú zónu pohybu ľudí uprostred rušného dopravného trojuholníka v centre mesta.

V blízkosti autobusových zastávok sa nachádza betónová plocha, ktorá vzhľadom na svoj momentálny stav nie je využívaná.

Most snp priestor revitalizacia metropolitny institut 2.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

MIB spoločne s Oddelením tvorby mestskej zelene Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy spustili obnovu tohto miesta. Jej cieľom je vrátiť charakter funkčného a príjemného verejného priestoru, ktorý má slúžiť na krátkodobý pobyt ľudí čakajúcich na autobusové spoje alebo využívajúcich služby sídliace v okolitých budovách Dopravného podniku Bratislavy (DPB),“ vysvetlila Glevická s tým, že revitalizačný zámer sa snaží efektívne pracovať s aktuálnymi možnosťami priestoru.

Oživenie a modernizácia

Betónové kvádre budú očistené a doplnené Komunálnym podnikom Bratislavy o drevené prvky slúžiace na sedenie.

Takto novovzniknuté lavičky sú príkladom jednoduchých riešení a pribudne k nim mestský mobiliár, čím sa zvýši praktické využitie priestoru,“ uviedla Glevická a dodala, že k povrchovým úpravám príde redukciou zámkovej dlažby a nahradením spevnených plôch trávnikom.

Okrem trávnikov pribudnú aj trvalkové záhony a vizuálne atraktívne dreviny, čo podporí biodiverzitu a rozšíri miestnu zeleň.

Most snp priestor revitalizacia metropolitny institut 1.jpg
Foto: Metropolitný inštitút Bratislavy

Záhony obklopujúce spevnené plochy budú doplnené o viackmenné brezy, ktoré dotvoria priestor aj farebným akcentom,“ doplnil Peter Bali z Oddelenia tvorby mestskej zelene.

Socha zostáva

V priestore ostane zachovaná socha Zem-žena (1973) od Ľudmily Cvengrošovej, zároveň vznikne jednoduchá kovová konštrukcia na budove DPB, ktorá vďaka popínavej zeleni vytvorí zelenú stenu zohľadňujúcu prevádzkové potreby budovy.

Ďalšou zmenou je rozšírenie sadovej jamy stromu pri schodisku z Mosta SNP a jeho následné nasvietenie v poslednej fáze projektu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X