Priestor pred hlavnou stanicou dnes začali obnovovať

Hlavná stanica
ilustračné: maps.google.sk

Plán obnovy má viac ako štyridsať opatrení a týka sa čistoty, dopravy, zelene a nového mobiliáru.

„Práce sme rozdelili do troch etáp. Dnes sa začala tá najľahšia, čo je maľovanie zábradlí, vysadenie kvetov a úprava chodníkov,“ povedal pred novinármi bratislavský primátor Ivo Nesrovnal s tým, že druhou etapou je frézovanie ciest. Zúžia aj parkovisko a bude aj nová organizácia dopravy, stanovište taxíkov sa presunie nižšie.

„Tretia etapa je spojená s dokončením električkovej trate, opravia aj eskalátory a presunú stánky s občerstvením,“ pokračoval Nesrovnal s tým, že práce by mali ukončiť do konca augusta.

„Od začiatku septembra bude na stanicu opäť chodiť električka,“ doplnila hlavná dopravná inžinierka mesta Tatiana Kratochvílová. Mesto na tieto práce vo svojom rozpočte vyčlenilo približne 220-tisíc eur, priestor na tieto výdavky bude vedenie hľadať v rámci úspor. Primátor tieto peniaze nepovažuje za stratené.

Pre úpravu priestoru pred stanicou sú aj dopravné obmedzenia. „Chodník, ktorý opravujeme, je uzatvorený a bude ešte aj niekoľko týždňov. O uzatváraní ciest budeme verejnosť informovať,“ pripomenul primátor.

O dopravných obmedzeniach spojených s revitalizačnými prácami informuje hlavné mesto na svojej internetovej stránke. Samospráva očakáva, že investor, ktorý má v tomto priestore investičný zámer, ho do konca roka 2016 stihne. „Keďže tento priestor je pod zmluvou so spoločnosťou, ktorá tu plánuje investovať a celý ho prestaviť, my sme túto spoločnosť o našom zámere informovali,“ podotkol Nesrovnal koncom mája.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk