Prievozské tvorivé dielne a hry zabavia malých aj veľkých

Tvorive dielne sita.jpg
ilustračné: SITA

Obľúbené dielničky sú späť. Aj v septembri a októbri si mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov pripravili pre malých aj veľkých už tradičné tvorivé dielne, na ktorých môžu popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite. Tvorivé dielne sa budú konať v Spoločenskom dome Prievoz, Kaštieľska 30.

Zázraky z papiera, 7. september o 17. hodine

Tvorivé popoludnie pre malých aj veľkých umelcov. Dozviete sa, ako sa dá z recyklovaného papiera vykúzliť drobná hračka či užitočná pomôcka na pracovný stôl a nájdete odloženým veciam krásne nové využitie. Podujatie je zamerané na spoločné tvorenie rodičov a detí, náročnosť je prispôsobená vekovým kategóriám detí od 3 do 7 rokov a od 7 do 12 rokov a rovnako i hravým dospelým.

Jeseň v okne, 21. september o 17. hodine

Jesenná príroda sama vyčaruje prekrásne prírodné výtvory, preto bude pripravené tvorivé popoludnie pre deti i dospelých. Zhotovíte si originálnu jesennú ozdobu do okna z farebných listov, drievok a z iných pokladov, aby ste sa naučili vnímať krásu prírodných materiálov a jesennej farebnosti. Podujatie je zamerané na spoločné tvorenie rodičov a detí, náročnosť je prispôsobená vekovým kategóriám detí vo veku 3 – 7 rokov a 7 – 12 rokov a rovnako i hravým dospelým.

Tekvičkové slávnosti, 11. október o 15. hodine

Tradičné komunitné podujatie spojené s výstavou dopestovaných plodov prievozských a ružinovských záhradkárov, ukážkami kuchárskej šikovnosti pečenia a varenia z tekvíc, doplnené kultúrnym programom detí z folklórneho súboru Trávniček, spojené s tvorivými dielničkami pre deti aj rodičov – rôznymi technikami lepenia a zdobenia si vyrobíte svoju vlastnú tekvičku.

Straškovia a netopieriky, 19. október o 17. hodine

Tvorivé popoludnie pre malých aj veľkých, ktorí sa neboja práce s gázou, vrecovinou, s hodvábnym papierom, nožničkami a lepidlom, odmenou za šikovnosť a tvorivosť budú malí lietajúci kamaráti, ktorých sa netreba báť. Podujatie je zamerané na spoločné tvorenie rodičov a detí, náročnosť je prispôsobená vekovým kategóriám detí od 3 do 7 rokov a od 7 do 12 rokov a rovnako i hravým dospelým.

Ples strašidielok, 9. november o 17. hodine

Zábavné popoludnie v maskách, plné tanca, hier a tajomných úloh, spojené s tvorivými dielničkami, podujatie je určené pre deti aj rodičov.

Prihlásiť sa môžete na dana.plaskova@cultusruzinov.sk.

Ruzinovske dielnicky.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk