Najviac prihlásených v súťaži Do práce na bicykli je z Bratislavy

Podpora kampane Do práce na bicykli, prezident Andrej Kiska
Do kampane sa minulý rok zapojil aj prezident Andrej Kiska. Ilustračné foto: SITA

Hlavné mesto sa aj tento rok zapojilo do obľúbenej kampane Do práce na bicykli, ktorá sa koná od 1. mája do 31. mája 2017 na podporu trvalo udržateľnej mobility v mestách a samosprávach. Tento rok sa do celoslovenskej súťaže prihlásil rekordný počet 8 531 účastníkov, 2 566 tímov a 1 166 zamestnávateľov, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o 50 %, pričom najväčší počet prihlásených tímov aj jednotlivcov v rámci Slovenska hlási Bratislava.

Pokiaľ ide o víťazného zamestnávateľa s najväčším počtom tímov prihlásených do súťaže, v tomto smere vedie Ministerstvo vnútra SR s počtom 192 prihlásených tímov.

„Narastajúci počet prihlásených cyklistov je pozitívnym výsledkom a svedčí o trende využívania bicykla ako formy alternatívnej dopravy pri každodennom dochádzaní do práce. Navyše, ako je dokázané, táto forma pohybu prispieva aj k lepšej životnej kondícii. Z Bratislavy sa tento rok do súťaže prihlásilo až 2 616 jednotlivcov v 777 súťažných tímoch, ktoré majú momentálne najazdených okolo 133 000 km,“ informoval Pavol Griač z Oddelenia stratégie a projektov magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy a zároveň mestský cyklokoordinátor.

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste. Do akcie sa mohli prihlásiť súťažiace tímy v rámci firiem alebo inštitúcií, ako aj jednotlivci.

Cieľom celonárodnej súťaže Do práce na bicykli, ktorá potrvá do 31. mája, je záujem motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. A taktiež motivovať zamestnancov, aby viac využívali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce. Vyhlasovateľmi tejto súťaže sú Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a tiež odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk