Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karlova ves miestny urad referent.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk
6. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Primátor Bratislavy podpísal so starostkou Karlovej Vsi memorandum o spolupráci

Magistrát a mestská časť chcú posilniť MHD, budovať parkovacie miesta alebo navýšiť počet mestských policajtov.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo podpísal so starostkou Karlovej Vsi Danou Čahojovou memorandum o spolupráci. Cieľom spolupráce má byť posilnenie mestskej hromadnej dopravy, budovanie nových parkovacích plôch, viac mestských policajtov, ale aj zvýšená starostlivosť o verejné priestory, zeleň, cesty a chodníky. Jedným z dôležitých bodov spolupráce Karlovej Vsi a hlavného mesta má byť tiež vytvorenie zariadenia pre karloveských seniorov. Informovala o tom Karlova Ves na svojej facebookovej stránke.

Hlavné mesto prisľúbilo, že do spustenia celomestskej parkovacej politiky skvalitní mestskú hromadnú dopravu v Karlovej Vsi tak, že o 20 percent zvýši dennú prepravnú kapacitu, najmä na linkách, ktoré premávajú na Dlhé diely. V súčinnosti s mestskou časťou vybuduje 400 nových parkovacích miest vrátane aspoň jedného parkovacieho domu.

Magistrát taktiež zabezpečí posilnenie výkonu služby mestskej polície v Karlovej Vsi tak, že každú noc bude jedna hliadka kontrolovať dodržiavanie pravidiel parkovania. V spolupráci s mestskou časťou hlavné mesto spracuje návrh na zverenie svojich pozemkov do správy Karlovej Vsi, aby sa rozšírili parkovacie kapacity.

Účelom memoranda je skvalitnenie života obyvateľov Karlovej Vsi. Spolupráca prihliada nielen na špecifiká Karlovej Vsi, ale zároveň berie ohľad na záujem obyvateľov celej Bratislavy. Vedenie Karlovej Vsi i hlavného mesta tým reagovalo na podnety a potreby obyvateľov mestskej časti s prihliadnutím na rozpočtové možnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X