Primátor Ivo Nesrovnal predstavil plán budovania nových električkových tratí

Rozvoj eletrickovych trati ba.jpg
bratislava.sk

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal predstavil v piatok plány budovania nových električkových tratí v hlavnom meste. Dokončujú štyri veľké projekty rozvoja električkových tratí.

„Prvý je dokončenie druhej etapy električkovej trate v Petržalke, ktorý je v súčasnosti na stavebnom úrade v mestskej časti. Druhý je karlovesko-dúbravská radiála, kde sme pred ukončením verejného obstarávania. Tretí a štvrtý sú opravy a rekonštrukcie ružinovskej a vajnorskej radiály, kde sme vyhlásili verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Hlavné mesto má v pláne aj budovanie ďalších električkových tratí. „Je to sedem projektov, ktoré chceme, aby Bratislava v najbližšom období pripravila. V Dúbravke chceme predĺžiť dúbravskú radiálu až do Devínskej Novej Vsi. Druhou etapou rozvoja tejto električkovej trate by bolo jej posunutie až do automobilky Volkswagen,“ predstavil budúce plány mesta Nesrovnal.

Ako ďalej dodal, v meste chcú vajnorskú radiálu, ktorá končí v súčasnosti na Zlatých pieskoch, posunúť až do železničnej stanice Vajnory. Štvrtým projektom je podľa neho predĺženie ružinovskej radiály k terminálu integrovanej osobnej prepravy, ktorú železnice v Ružinove plánujú urobiť. Ide o úsek približne 500 metrov. „Veľkým rozvojovým projektom je tiež spojenie Slovnaft – Vrakuňa – Podunajské Biskupice. Tento projekt považujeme za jeden z najdôležitejších, pretože z tohto smeru prichádza do Bratislavy najviac ľudí,“ vysvetlil primátor Bratislavy.

Podľa neho plánuje mesto tiež projekty ako spojenie Petržalky a Ružinova a to prostredníctvom električkovej trate Staré Mesto – Košická ulica  Ružinov. „Posledným projektom je spojenie medzi račianskou, vajnorskou a ružinovskou radiálou,“ uzavrel budúce plány hlavného mesta v oblasti rozvoja električkových tratí Nesrovnal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk