Primátor kontroloval strategické miesta Bratislavy – Trnavské mýto, Filiálku a Tržnicu

Kontrolny den primator ivo mesrovnal bratislava 5.jpg
bratislava.sk

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal bol v piatok skontrolovať tri strategické miesta Bratislavy, ktorými sú podchod na Trnavskom mýte, priestor Filiálky a budova Tržnice.  Cieľom kontroly bolo zistiť stav prác, ktoré aktuálne prebiehajú v podchode na Trnavskom mýte. Okrem toho navštívil budovu Tržnice a priestor Filiálky, s ktorými má mesto plány ohľadom ich obnovy. Na kontrolnom dni sa zúčastnili aj starosta Nového Mesta Rudolf Kusý a zástupca investora Immocap group, a. s., s ktorým hlavné mesto realizuje rekonštrukciu podchodu.

Práce na rekonštrukcii Trnavského mýta pokračujú v súlade s plánom. Momentálne sa v podchode uskutočňujú práce na dokončovaní vstupných prístreškov na vstupoch Istropolis, Vajnorská a  nástupište električiek. Výťahové šachty sú zabetónované, realizuje sa kompletizácia výťahov a eskalátorov. Zároveň v rovnakom čase sa finalizujú aj oceľové konštrukcie prístreškov a povrchové úpravy. „Teší nás, že nedávne zlé poveternostné podmienky nespôsobili prerušenie stavebných prác, a teda práce na revitalizácii podchodu pokračujú. Opätovne chceme poďakovať verejnosti za trpezlivosť počas rekonštrukcie podchodu, najmä pri oprave vstupu V4 Central, ktorý sa nám podarilo opraviť bez akéhokoľvek odstavenia a obmedzenia pre ľudí,“ povedal Martin Šramko, generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Group.

Kontrolny den primator ivo mesrovnal bratislava 4.jpg
bratislava.sk

Vstup Central je už prakticky hotový, realizujú sa dokončovacie práce na povrchových úpravách. V krátkom čase sa začne realizovať aj odpadové hospodárstvo (kontajnery) potrebné pre ďalšiu prevádzku podchodu. Z dôvodu exponovaného územia bol zvolený variant polozápustných kontajnerov, ktoré vyhovujú požiadavkám mestskej architektúry 21. storočia. Súčasne sa čistí existujúca dlažba v podchode tak, aby aj napriek rekonštrukcii podchod nestratil svoju pôvodnú tvár.

Filiálka a Tržnica

Rekonštrukcia podchodu na Trnavskom mýte je dôležitý, no zároveň nie posledný krok k zásadnej zmene, ktorú si vyžaduje verejný priestor s kultúrnym, spoločenským a dopravným potenciálom, akým disponuje táto lokalita. Druhým miestom, ktorý dotvára toto strategické územie, je Filiálka. „Naše mesto je otvorené na sever, východ a juh – odtiaľ prichádza najviac ľudí. Tí musia ísť cez celé mesto na Hlavnú stanicu a potom sa vracajú. Aj preto neustále presadzujem  vybudovanie nového železničného uzla Bratislava na Trnavskom mýte,“ uviedol primátor.

Kontrolny den primator ivo mesrovnal bratislava 2.jpg
bratislava.sk

Tretím miestom, ktorý uzatvára toto územie, je Tržnica na Trnavskom mýte, ktorá je tiež mestským majetkom. Primátor Nesrovnal preferuje, aby aj tento priestor prešiel revitalizáciou. Za týmto účelom bola vytvorená aj pracovná skupina, ktorá pod vedením mestskej časti a zástupcov mesta pracuje na návrhoch riešenia tohto priestoru. Tie by mali vzísť zo súťaže návrhov pre architektonicko-urbanistické riešenie územia Tržnice s podmienkou zachovania jej základnej funkcie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk