Primátor má preveriť stanovisko mesta k výstavbe bytov na Kolibe

Sliačska ulica, Koliba
ilustračné: SITA

Primátora o to požiadali bratislavskí mestskí poslanci, ktorí chcú preveriť súlad stanoviska mesta s územným plánom. Kladné stanovisko k výstavbe vydalo mesto ešte pod vedením primátora Milana Ftáčnika.

Výstavbu v areáli filmových štúdií na Kolibe plánuje spoločnosť Štúdio Koliba. Postaviť tu chce tri bytové domy so 117 bytmi a polyfunkčnú budovu. V projekte za 13 miliónov eur by malo bývanie nájsť viac ako 300 obyvateľov. K investičnému zámeru však majú výhrady bratislavskí mestskí poslanci.

Pripomienky k projektu do mestského zastupiteľstva predložila pätica poslancov Richard Mikulec, Branislav Kaliský, Katarína Šimončičová, Elena Pätoprstá, Radovan Jenčík. V materiáli sa odvolávajú na požiadavky mestskej časti Nové Mesto spred dvoch rokov, ktorá žiadala od investora doriešiť miesto pre detské ihrisko či dokladovať zabezpečenie časti parkovacích miest mimo areálu. Necelú päťdesiatku miest z navrhovaných 230 stojísk totiž investor chcel prenajať v susedných podzemných garážach. Garáž by však mali zbúrať, na jej mieste by mali pribudnúť ďalšie nové bytové domy.

Navrhovaný projekt navyše podľa poslancov prispeje aj k tvorbe ďalších dopravných zápch, väčšina križovatiek od Šancovej ulice až po tunely smerujúce na Kolibu kapacitne už teraz nestačia.

Proti výstavbe na Kolibe sa už postavili aj niektorí občianski aktivisti. Miroslav Dragun v mene Inštitútu pre rozvoj Bratislavského kraja, ktorého je riaditeľom, podal v októbri podnet na prokuratúru na zrušenie stanoviska mesta k výstavbe. Podľa aktivistu vydalo bývalé vedenie hlavného mesta kladné záväzné stanovisko k výstavbe v rozpore so zákonom a územným plánom.

Dragun tvrdil, že zóna, v ktorej chce investor stavať, je stabilizovaným územím občianskej vybavenosti a podľa územného plánu na tomto území výstavbu povolia len výnimočne a len v prípade, ak predstavuje pozitívne podmienky pre lokalitu. Podľa Inštitútu pre rozvoj Bratislavského kraja však podiel bývania pri tejto výstavbe prekračuje tridsať percent, ktoré povoľuje územný plán.

V areáli filmových štúdií na Kolibe plánuje investor Štúdio Koliba postaviť tri bytové domy a jeden polyfunkčný objekt. Pribudnúť by tam malo 117 bytov. Ide o dvoj- až trojizbové byty, výstavba by mala trvať dva roky. Investor plánuje vybudovať 230 parkovacích miest. Z nich 169 bude v dvoch podzemných garážach, ďalších 15 miest bude vybudovaných na povrchu a zvyšných 46 plánuje investor prenajať v susediacich parkovacích garážach.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk