Primátor má zistiť, či sa dajú na PKO získať peniaze

Park kultúry a oddychu, PKO
SITA

Primátor od poslancov dostal aj úlohu do konca júna zorganizovať verejnú diskusiu k budúcnosti dunajského nábrežia od Mosta SNP po most Lafranconi.

Bratislavskí mestskí poslanci by chceli Parku kultúry a oddychu (PKO) opäť prinavrátiť jeho kultúrnu a konferenčnú funkciu. Na štvrtkovom rokovaní totiž uznesením požiadali primátora Iva Nesrovnala, aby overil, či je možné získať externé finančné zdroje na rekonštrukciu tohto kultúrneho stánku a na verejnú architektonickú súťaž na riešenie areálu a objektu PKO.

Primátor od poslancov dostal aj úlohu do konca júna zorganizovať verejnú diskusiu k budúcnosti dunajského nábrežia od Mosta SNP po most Lafranconi.

Primátor Nesrovnal poslancom predložil materiál o tom, ako by mohlo mesto pokračovať v riešení problémov okolo PKO. Materiál predložil v dvoch variantoch. Prvý hovoril o tom, že radnica bude pokračovať v súdnych konaniach s vlastníkom pozemkov pod PKO, spoločnosťou Henbury Development.

Na Najvyššom súde SR je dovolanie proti vlaňajšiemu rozhodnutiu Krajského súdu v Bratislave, ktoré podalo hlavné mesto. Bratislavský súd totiž vlani v októbri rozhodol o platnosti zmluvy o spolupráci, ktorú obe strany v minulosti uzavreli a dal tak za pravdu spoločnosti Henbury Development. Navyše investor sa na súde dožaduje aj náhrady škody a ušlého zisku.

nábrežie Dunaja
SITA

Druhá alternatíva hovorila o tom, aby sa mesto pokúsilo zistiť, aké plány má investor na nábreží a predložila ich verejnosti.

Takýto návrh primátor pripravil na základe februárového uznesenia mestského zastupiteľstva, ktoré ho poverilo pripraviť na dnešné rokovanie materiál s návrhmi riešenia súdnych sporov s majiteľom pozemkov pod PKO a navrhnúť aj opatrenia a postupy smerujúce k vyriešeniu problému PKO. No poslanci s primátorovým variantným riešením neboli spokojní.

„Ja si nemyslím, že ste splnili uznesenie, o ktoré sme vás žiadali. Chcel som konkrétne riešenia,“ povedal počas štvrtkovej diskusie predseda poslaneckého Klubu pre Bratislavu Martin Borguľa. Primátor však považoval uznesenie za splnené, tvrdil, že na rokovania s investorom nedostal mandát. To mu viacerí poslanci vytkli, no z diskusie nakoniec vyplynulo, že mesto predsa len s investorom rokovalo, samosprávu zastupoval viceprimátor Milan Černý.

Bratislavskí poslanci nakoniec primátorovi Nesrovnalovi mandát na rokovanie udelili, uznesením ho totiž požiadali, aby inicioval rokovania so spoločnosťou Henbury Development. Primátora tiež žiadajú, aby mesto pokračovalo v rozbehnutých súdnych konaniach s investorom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk