Primátor Matúš Vallo popiera informácie o stovkách eur za rezidenčnú parkovaciu kartu

Parkovanie petrzalka ilu mapy.jpg
Foto: archívne, www.google.com

Hlavné mesto predstaví parkovaniu politiku vo štvrtok. 

Primátor Matúš Vallo dementuje informácie o stovkách eur za rezidenčnú parkovaciu kartu v Bratislave. Reaguje na hoaxy, ktoré sa začali šíriť na sociálnych sieťach. Podľa vyjadrenia, ktoré zverejnil na svojej facebookovej stránke, je za šírením nepravdivých informácií snaha už vopred urobiť z parkovacej politiky strašiaka. Z tohto dôvodu sa magistrát rozhodol, že vo štvrtok predstaví médiám a verejnosti základné parametre parkovacej politiky.

Parkovacia politika bude jednou z najdôležitejších zmien, na ktorej v meste pracujeme. Výrazne totiž ovplyvní nielen parkovanie, ale aj celkový pohyb áut po meste a dochádzanie autami do mesta. Uvedomujeme si, že to vôbec nie je jednoduché a ani populárne riešenie, a aj preto sa začínajú objavovať hoaxy o cenách parkovacích kariet,“ uviedol Vallo v správe na facebooku.

Primátor dodáva, že informácie o stovkách eur za rezidenčnú parkovaciu kartu nie sú pravdivé a jej cena bude nižšia. Rezidenčná parkovacia politika bude jednotná, nebude z nej profitovať žiadna súkromná firma a získané peniaze sa vrátia do budovania ďalšej infraštruktúry pre parkovanie a dopravu v Bratislave.

Obyvatelia, ktorí majú trvalý pobyt na uliciach zóny s dopravným obmedzením, majú po splnení podmienok nárok na ročnú rezidenčnú kartu. Cena ročnej rezidenčnej parkovacej karty je momentálne 60 eur (50 eur bez DPH). Rezidenčná parkovacia karta je neprenosná vo zvýhodnenom cenovom režime, ktorú je možné použiť ako platbu za parkovanie na parkovacích miestach podľa platného dopravného značenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk