Primátor navštívil Slovnaft, hovoril o doprave v meste

Nesrovnal, Slovnaft
Zľava: Člen predstavenstva spoločnosti Slovnaft Gabriel Szabó a primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal. Foto: SITA

Doprava i električkové trate do ďalších bratislavských mestských častí boli témami, o ktorých v stredu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal hovoril na návšteve v rafinérii Slovnaft. Ako povedal, vízia je električkami spojiť s centrom mesta mestské časti Vrakuňa i Podunajské Biskupice, a teda aj spoločnosť Slovnaft.

„Našli sme spoločný pohľad, spoločnosť Slovnaft túto víziu podporuje,“ spomenul primátor s tým, že hlavnou témou jeho návštevy bola práve doprava a električka k Slovnaftu. Vedenie rafinérie tento zámer víta, podotkol na brífingu generálny riaditeľ Slovnaftu Gabriel Szabó.

Primátor zopakoval, že výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 potrebuje koordinátora, ktorý bude projekt riadiť a bude ľuďom vysvetľovať, čo sa deje. Ako dodal, stavba tiež potrebuje záväzný harmonogram a obyvatelia mesta potrebujú vedieť reálne obchádzkové trasy. „Prievozská a Gagarinova sú už teraz upchaté,“ spomenul. Diaľnica D4 pomôže s riešením najmä tranzitnej dopravy. Diaľničný obchvat by mal prispieť k odľahčeniu tranzitov a viesť ich mimo Bratislavy. D4 zahrnie výstavbu 27 km dlhej cesty medzi Jarovcami a Račou, vytvorí tak okruh na východ od mesta. Počas výstavby by tiež podľa Nesrovnala mali byť v meste dopravné opatrenia, posilnenie vlakovej dopravy i mestskej hromadnej dopravy, aby sa ľudia dostali bez problémov do mesta.

Karloveská radiála

Ako povedal primátor novinárom, verejné obstarávanie na obnovu Karloveskej radiály pokračuje. „Vec musí ísť na kontrolu na riadiaci orgán, dôležitý je plán organizácie náhradnej dopravy i plán etáp výstavby. Až potom sa môže začať stavať,“ spomenul v minulosti primátor. Rekonštrukciu radiály však bratislavský magistrát naplánoval na tento rok a považuje ju za najväčšiu investíciu hlavného mesta v tomto roku. Úsek električkovej trate, ktorý sa má rekonštruovať, sa začína od tunela pod Hradným vrchom a končí sa na križovatke ulíc Mikuláša Schneidera Trnavského s Hanulovou/Bagarovou ulicou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk