Primátor Nesrovnal sa stretol s vedením spoločnosti Volkswagen, diskutovali o dopravných projektoch

Volkswagen stretnutie bratislava 1.jpg
bratislava.sk

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal prerokoval s vedením spoločnosti Volkswagen viacero dopravných projektov. Medzi hlavné témy  stretnutia patrilo rozšírenie električkovej trate po Volkswagen, predĺženie Saratovskej ulice a projekt Up! city 

 „S vedením VW sme sa rozprávali aj o mojej vízii potiahnuť dúbravskú električkovú trať až k VW v Devínskej Novej Vsi. Prepojili by sme tým električkou dve najväčšie firmy, a to Slovnaft v Podunajských Biskupiciach a VW v Devínskej. Rozšírenie tratí považujem za veľmi dobrý krok, ako umožniť dobrú produkciu v spoločnostiach a zamedziť jej výpadkom, pretože pracovná dochádzka obyvateľstva je podmienená hlavne dopravou,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Električková doprava je ekologický typ dopravy na území hlavného mesta, ktorá zabezpečuje rýchlu prepravu cestujúcich v Bratislave,“ dodal primátor.

Ďalšie témy stretnutia

Predstavitelia hlavného mesta a spoločnosti Volkswagen hovorili aj o ďalšom dopravnom projekte, ktorý sa v tejto oblasti pripravuje. Je ním predĺženie Saratovskej ulice podjazdom popod železničnú trať Bratislava – Kúty a následné priame pripojenie predĺženej komunikácie na cestu II/505. Účelom predĺženia Saratovskej ulice je vybudovanie kapacitnejšieho prepojenia susedných mestských častí.

Ďalšou témou stretnutia bola spolupráca hlavného mesta, spoločnosti Volkswagen a Aliancie Stará tržnica, v rámci ktorej už úspešne funguje projekt carsharingu – Up! city Keďže tento projekt požičiavania elektrických áut je u Bratislavčanov aj návštevníkov mesta veľmi populárny dôjde v rámci neho k rozšíreniu spolupráce.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk