Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horsky_park_bratislava.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
bratislava.sk
31. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Primátor rokoval so štátnymi ochranármi o Horskom parku. Aký je výsledok?

Na pôde hlavného mesta sa konalo pracovné stretnutie ohľadom situácie v Horskom parku. Výsledkom je spoločný postup a návrh konkrétnych krokov ako situáciu riešiť. S primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom hľadali optimálne riešenia zástupcovia Štátnej ochrany prírody, Okresného úradu Bratislava a Starého Mesta. O probléme sme písali TU.

„Všetci sme sa zhodli na tom, že sme za zachovanie štvrtého stupňa ochrany prírody v areáli Horského parku. Zároveň budeme hľadať spôsob, ako sa o park starať a udržiavať ho tak, aby sme zaistili návštevníkom parku bezpečnosť a ochranu kultúrneho dedičstva Bratislavy“ uviedol Ivo Nesrovnal.

Horský park je chránený areál vo štvrtom stupni ochrany a platí preň prísny režim zasahovania do zelene. To znamená, že na každý úkon, ktorý tam chce mesto urobiť, potrebuje špeciálne povolenie. To sa týka aj odstraňovania spadnutých stromov na chodníkoch alebo ihriskách.

Mesto teraz stojí pred otázkou, ako zachovať v centre mesta tento vzácny biotop, ktorý má prírodnú, architektonickú, historickú a aj rekreačnú hodnotu a zároveň zaistiť, aby sa tu ľudia cítili bezpečne. To si vyžaduje prijať systémové riešenie v podobe vypracovania dokumentu Program starostlivosti o chránený areál Horský park. Bude tomu predchádzať zmapovanie všetkých prvkov fauny a flóry na danom území.

Do doby, než sa situácia vyjasní, budú v Horskom parku aj naďalej osadené v záujme ochrany zdravia a životov Bratislavčanov tabule, ktoré budú návštevníkov upozorňovať na zvýšenie ostražitosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X