Primátor sa nevzdáva, k parkovacej politike sa chce vrátiť

Parkovanie
Foto: ilustračné, SITA parkovanie

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa chce stále k parkovacej politike v meste vrátiť, kedy to však bude, zatiaľ nie je známe.

„Vrátime sa k tomu, poradíme sa však s predsedami poslaneckých klubov, na ktoré zastupiteľstvo to predložím,“ povedal novinárom pred pokračujúcim marcovým zasadnutím mestského zastupiteľstva. Zavedenie parkovacej politiky v meste sa tak aj naďalej odďaľuje.

Naposledy sa bratislavské mestské zastupiteľstvo zaoberalo pravidlami parkovania v Bratislave vo februári. Bod o dodatku k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou, po niekoľkohodinovej diskusii primátor z rokovania nečakane stiahol. Ako povedal, o dodatku treba ešte rokovať a potom ho poslancom opäť predloží.

Zastupiteľstvo sa však dodatkom s niekoľkými prestávkami zaoberalo pol dňa. „Vyzeralo to tak, že väčšina poslancov je v prospech riešenia parkovania tak, ako je navrhnuté. Majú teda vôľu systém spustiť, pretože o chvíľu sú voľby a reálne niečo urobiť v uliciach nestíhame,“ pokračoval Ivo Nesrovnal s tým, že so systémom sa dá začať, s naštartovaním systému by podľa neho mohli napríklad začať bratislavské mestské časti.

Parkovanie je nedoriešená téma

Z parkovacej politiky v meste sa stala kauza. „Sú dve veci, o ktorých sa v štatúte nehovorí, a to je privatizácia parkovania v Bratislave. Odťah budú môcť vykonávať súkromné spoločnosti,“ spomenul v diskusii počas februárového zastupiteľstva poslanec Juraj Káčer. „Parkovacia politika je založená na dohode s mestskými časťami s tým, že to budú mesto a mestské časti, ktoré budú spravovať parkovanie, nie súkromné firmy, aby sme zabránili privatizácii. Je to iba zámienka, aby zas niečo odložili a zastavili,“ spomenul vtedy Nesrovnal.

Podľa predsedu dopravnej komisie hlavného mesta SR Bratislavy a zároveň mestského poslanca Jozefa Uhlera by bolo dobré, aby poslanci ľuďom pred novembrovými komunálnymi voľbami ukázali, že problém s parkovaní chcú vyriešiť. „Nemyslím si, že sa poslanci majú čoho báť, je to len zavedenie poriadku tak, ako to funguje v iných krajských mestách na Slovensku,“ spomenul Uhler koncom minulého roka. „Sme na konci volebného obdobia a nemáme pripravené ani jedno záchytné parkovisko, nemáme pripravenú mestskú hromadnú dopravu. Obávam sa, že zavedenie parkovacej politiky sa presúva na nové volebné obdobie,“ poznamenal vlani v decembri pred novinármi mestský poslanec Ján Budaj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk