Primátor sa stretol s novými šéfmi podnikov. Očakáva od nich profesionálne výkony

dpb, Nesrovnal
ilustračné: SITA

Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal sa v piatok stretol na pracovno-spoločenskom podujatí v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca s väčšinou nových a odchádzajúcich šéfov obchodných spoločností, mestských príspevkových organizácií a s niektorými z nových členov predstavenstiev obchodných spoločností.

Primátor sa poďakoval za prácu odchádzajúcim riaditeľom mestských podnikov a príspevkových organizácií. Novým riaditeľom povedal, že ako štatutár mesta Bratislava bude náročný a očakáva výsledky.

„Verím, že nové vedenie obchodných spoločností a príspevkových organizácií mesta bude pracovať v prospech Bratislavčanov. Budem vyžadovať výsledky a tie musia vidieť v praxi hlavne obyvatelia nášho mesta,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Od 1. októbra nastúpili do funkcie noví riaditelia príspevkových organizácií mesta, ktorých zvolili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom poslednom zasadnutí. Tí vymenili predchodcov, ktorí boli k rovnakému termínu odvolaní z vedenia organizácií.

Generálni riaditelia mestských podnikov, resp. členovia predstavenstiev a dozorných rád mestských podnikov budú vymenovaní v najbližšom čase – v spoločnostiach, v ktorých hlavné mesto nie je stopercentným akcionárom, bude najskôr potrebné požiadať o zvolanie valného zhromaždenia, ktoré sa musí uskutočniť do 30 dní od podania návrhu na jeho zvolanie.

Momentálne sa pripravuje nové znenie stanov podnikov a pripravujú sa nové zmluvy o výkone funkcie v predstavenstvách a dozorných radách obchodných spoločností. Takéto stretnutia vedenia mestských podnikov s vedením mesta budú pokračovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk