Primátor sa včera stretol so sprejerom, ktorý „krášlil“ Kamenné námestie

Nesrovnal_sprejer_fb.jpg

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa stretol so sprejerom, ktorého zadržala mestská polícia priamo pri čine na Kamennom námestí, keď poškodzoval objekty v tejto lokalite. Ide o študenta architektúry, ktorý sa týmto činom snažil poukázať na chýbajúce kompetencie mesta a nemožnosť mesta regulovať reklamu na svojom území.

„Stretol som sa so študentom architektúry, ktorý posprejoval billboard na Kamennom námestí, ktorý na travertínovú fasádu Matušíkovho Prioru umiestnil súkromný majiteľ. Študenta pri čine chytili mestskí policajti, za čo som ich pochválil, keďže si plnili svoje povinnosti. Študent ma však kontaktoval kvôli snahe tento svoj čin vysvetliť,“ vysvetlil dôvody stretnutia primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Poškodzovanie cudzieho majetku považujem za zlé a neakceptovateľné. Lenže tento študent nie je bežný grafiťák. Je to mladý muž, ktorý sa zúfalým a nie práve šťastným spôsobom snažil poukázať na naozaj vážny problém, s ktorým bojujem od nástupu do úradu: všadeprítomná a častokrát nelegálne osadená outdoorová reklama,“ doplnil primátor.

Študent na stretnutí primátorovi vysvetlil, prečo konal tak, ako konal a prisľúbil, že viac nebude poškodzovať cudzí majetok. „Vizuálny smog však sám od seba nezmizne. Ako ukazuje aj tento príklad, bežní občania ani nemajú prostriedky na boj proti nemu. A paradoxne ich nemá ani mesto! Pomôcť nám tak môže iba zmena zákona. Nemôže už ďalej trvať stav, že o Bratislave bude rozhodovať 15 stavebných úradov. Preto tak dlho trvá boj za odstránenie akýchkoľvek billbordov. Odstránenie každého jedného billbordu nám totiž musí schváliť stavebný úrad. Bez kompetencií mesto konať nemôže. Preto budem ďalej bojovať za nový stavebný zákon a jeden stavebný úrad pre Bratislavu,“ dodal primátor.

Mestskí policajti zadržali mladíka priamo pri čine v noci z piatka na sobotu v posledný májový víkend. Tento 21-ročný Bratislavčan sprejom poškodzoval plechový objekt a reklamné pútače na Kamennom námestí. Hliadka mestskej polície muža zadržala a keďže mala podozrenie zo spáchania trestného činu, privolala hliadku policajného zboru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk