Primátor, starostovia a poslanci diskutovali na tému hazardu, mesto podá kasačnú sťažnosť

Hazard rokovanie.jpg
bratislava.sk

O ďalších krokoch mesta v téme zákazu hazardu v pondelok s členmi petičného výboru a pracovnej skupiny zloženej z poslancov mestského zastupiteľstva diskutoval primátor Bratislavy Ivo Nesroval.

„Uznesenie krajského súdu pôsobí účelovo, odôvodnenia sú všeobecné, nedôvodné a nemajú oporu v zákone. Mesto podá na Najvyšší súd SR kasačnú sťažnosť, kde vyargumentuje všetky body uznesenia a zároveň požiada Najvyšší súd SR, aby rozhodol najneskôr do pol roka, aby VZN o zákaze hazardu automaticky nestratilo platnosť,“ informoval prítomných Nesrovnal.

Ako ďalej informovala jeho hovorkyňa Zuzana Onufer, starostovia aj poslanci vyjadrili súhlas s postupom mesta a dohodli sa na ďalšom stretnutí. Zhodli sa aj na tom, že mesto využije najprv všetky dostupné právne prostriedky, aby zákaz hazardu v Bratislave ostal platný a o ďalších krokoch sa rozhodne až po ukončení súdneho konania a vyčerpaní všetkých možností.

Hlavné mesto dostalo koncom júna Uznesenie Krajského súdu v Bratislave, ktorým rozhodol o nezákonnosti VZN o zákaze hazardu v Bratislave. Rozhodnutím krajského súdu stratilo VZN o zákaze hazardu účinnosť, čo znamená, že mesto bude musieť opäť vydávať licencie na výherné automaty. VZN je však naďalej platné, a preto mesto bude žiadať Najvyšší súd SR o odklad vykonateľnosti rozhodnutia. Lehota na podanie kasačnej sťažnosti ako riadneho opravného prostriedku je jeden mesiac od doručenia Uznesenia Krajského súdu v Bratislave, teda do 28. júla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk