Primátor Vallo chce vybudovať v Bratislave 2 nové skateparky, a to v Karlovej Vsi a pod Mostom SNP

Nové skateparky v Bratislave
Foto: ilustračné, Gettyimages/ Facebook Bratislava

Jeden skatepark bude súčasťou priestoru so sakurovým hájom, druhý bude nadväzovať na známy bratislavský park.

Vedeli ste, že mesto plánuje postaviť nové skateparky? Prvýkrát to naznačil primátor Bratislavy Matúš Vallo v komentári na sociálnej sieti. Oba projekty má pod palcom Metropolitný inštitút Bratislavy. Zisťovali sme pre vás o novinke viac.

Prvý bude na Molecovej ulici

Hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová nás informovala, že skatepark v Karlovej Vsi vyrastie na Molecovej ulici. Momentálne sa dokončuje projektová dokumentácia a nasledovať bude stavebné konanie, ktorého cieľom je povoliť stavbu.

„Skatepark by mal byť súčasťou parku so zeleňou a zároveň súčasťou priestoru so sakurovým hájom, ktorý hlavné mesto spolu s mestskou časťou pred časom vysadilo,“ informovala Rajčanová. Pribudnúť by mala aj ďalšia zeleň a možnosti na oddych.

Druhý bude napojený na park

Skatepark pod Mostom SNP bude bezprostredne napojený na petržalský Sad Janka Kráľa, aby tí, ktorí radi trávia čas v petržalskom parku, radi trávili čas aj v novom skateparku.

Okolie v novovybudovanom skateparku prejde taktiež rekonštrukciou a skvalitniť by sa malo osvetlenie, zeleň, lavičky, koše či stojany na bicykle. „Okrem skateparku si tam nájdu svoje miesto aj priaznivci ´streetballu´,“ dodáva na záver hovorkyňa. Výstavba skateparkov by sa mala začať v roku 2021.

Potešila vás správa o výstavbe nových bratislavských skateparkov?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk