Primátor Vallo podľa ministerstva investícií nezmyselne osočuje vicepremiérku a ministerku Remišovú

Kolaz vallo remisova.jpg
Foto: SITA/Diana Černáková , www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Vallo podľa ministerstva v rozhovore pre Hospodárske noviny hrubo klame v tom, že MIRRI bojuje proti Bratislave.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo podľa ministerstva investícií nezmyselne osočuje vicepremiérku a ministerku Veroniku Remišovú (Za ľudí).

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) sa ohradzuje voči klamstvám primátora Bratislavy a odmieta byť zaťahované do jeho predvolebnej kampane,“ uvádza rezort v tlačovej správe.

Vallo podľa neho v rozhovore pre Hospodárske noviny hrubo klame v tom, že MIRRI bojuje proti Bratislave.

Opak je pravdou

Ministerstvo tvrdí, že opak je pravdou. „Vicepremiérka Remišová pri rokovaniach s Európskou komisiou (EK) osobne presadila, že Bratislavský kraj (BK) vrátane Bratislavy bude môcť z eurofondov v novom programovom období použiť výrazne vyššiu sumu, ako pôvodne navrhovala EK,“ konštatuje MIRRI.

Pôvodná alokácia pre BK z Európskeho fondu regionálneho rozvoja bola na úrovni necelých 20 miliónov eur.

Remišová podľa neho po viacerých osobných stretnutiach s eurokomisárkou Elisou Ferreirou dosiahla zvýšenie alokácie pre kraj na pol miliardy eur.

Dodatočná pomoc

Vicepremiérka tiež vyrokovala dodatočnú pomoc z nástroja REACT pre BK na obnovu a vytvorenie nových miest v škôlkach, vďaka čomu vznikne 2 000 nových miest.

Ministerstvo spustilo prvú výzvu pre základné školy v BK a vďaka výzve v BSK vznikne vyše 4 800 nových miest pre žiakov,“ dodáva MIRRI.

Vallo podľa neho vedie nízku a podlú kampaň a útočí na ministerstvo s jediným zámerom – prekryť babráctvo vedenia hlavného mesta, pokiaľ ide o výstavbu električky do Petržalky.

Primátor Vallo najprv verejne vyhlasoval, že projekt stihne včas, potom začal hovoriť o fázovaní a dohode s ministerstvom dopravy a nakoniec sa ukázalo, že naše pôvodné obavy sa naplnia a Bratislavčania sľubovanú električku v stanovenom termíne mať nebudú,“ konštatuje MIRRI.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk