Primátor Vallo priznal obstaranie Borguľovej firmy v konzorciu. Aj keď v predmete podnikania nemala požadovanú činnosť

Vallo, Borguľa
Foto: SITA - koláž Bratislavadeň

Súčasný primátor Matúš Vallo sa stretol v predvolebnom dueli so starostom Nového Mesta Rudolfom Kusým.

Pred nadchádzajúcimi komunálnymi voľbami sa konajú predvolebné duely kandidátov na primátorov či starostov. Portál aktuality.sk si pozval do štúdia Matúša Valla a Rudolfa Kusého.

Jednou z tém v diskusii bola konfrontácia starých a nových časov. Vallo opäť zopakoval, že s Kusým hrozí návrat ľudí a pochybných obchodov, ktorých sa za jeho vlády postupne zbavovali. Kusý odmietol, že by spolupracoval s pochybnými firmami, kdežto u Valla ich vedel vymenovať.

Ide o spoluprácu obstaranú primátorom v roku 2019, pričom tento rok bola predĺžená. Vallo argumentuje, že ide o najväčšiu spoločnosť na odhŕňanie snehu a práce súvisiace s údržbou. Zároveň dodal, že bol založený Komunálny podnik, aby sa zbavili dodávateľských firiem.

Vytiahla sa aj téma prepojení na člena Sme rodina Martina Borguľu. Kusý zdôraznil, že s ním nemá nijaké zmluvy ani spolupráce. V tomto prípade však Dopravný podnik Bratislavy s podnikateľom zmluvu má. „Vy máte ako dopravný podnik s ním zmluvu, ktorá nie je v poriadku, pretože nemajú v predmete podnikania tú požadovanú činnosť,“ skonštatoval Kusý.

Vallo vysvetlil, že Slovclean je súčasťou konzorcia firiem, ktorá sa uchádzala o zákazku a nie je to priamo firma, s ktorou majú zmluvu. Je subdodávateľ firmy, ktorá vyhrala verejné obstarávanie v Dopravnom podniku Bratislava.

Prikladáme nižšie niekoľko strán prílohy zo zmluvy.

Zaujímavosťou je, že vznikli pochybnosti aj okolo čísiel v prílohe ku zmluve. Nesedia v nej jednotlivé výpočty. Napríklad vnútorný nástenný hydrant počet 15 kusov, v cene za jednu kontrolu 6,20 eur. V prílohe je uvádzaná cena spolu 21,20 eur, pričom je to 93 eur.

firma, Borguľa
Foto: Infožiadosť
firma, Borguľa
Foto: Infožiadosť
firma, Borguľa
Foto: Infožiadosť

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk