Primátor Vallo si myslí, že bratislavské vianočné trhy zaostávajú za trhmi v zahraničných veľkých mestách

Bratislava - christmas market in morning and town hall
Ilustračná foto : gettyimages

Gastronómia podľa neho zaostáva za trhmi vo veľkých mestách, ako sú Praha, Brno či Budapešť.

Nový primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo chce vylepšiť vianočné trhy a zvýšiť ich úroveň. Ako novinárom povedal na stredajšej tlačovej konferencii v Primaciálnom paláci, počas budúceho týždňa chce robiť s dobrovoľníkmi anketu na vianočných trhoch o tom, ako sú s nimi ľudia spokojní.

Keď sa v minulosti trhy v Bratislave začali, chodilo tam veľa Bratislavčanov. V súčasnosti mám pocit, že medzi ľuďmi vianočné trhy strácajú atraktivitu. Nielen pre gastronómiu, ktorá výrazne zaostáva za trhmi vo veľkých mestách, ako sú Praha, Brno či Budapešť,“ spomenul dnes Vallo.

Ako dodal, pýtať sa budú Bratislavčanov, aby získali dáta. „Budeme sa rozprávať aj s organizátormi Dobrého trhu či Aliancie Stará tržnica, ktorí majú s organizáciou trhov skúsenosti. Aby sme to vedeli na budúci rok urobiť čo najlepšie,“ poznamenal primátor s tým, že sledovať chcú aj to, akým spôsobom produkty na trhoch predávajú a akú majú kvalitu.

Vianočné trhy v Bratislave

Na Hlavnom námestí v Bratislave prvýkrát rozsvietili vianočný stromček a otvorili vianočné trhy koncom novembra. Mestské trhy sú na Hlavnom i na Františkánskom námestí. Všetky stánky, ktoré ponúkajú občerstvenie, sú otvorené od 10.00 do 22.00 hod., stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky sú otvorené do 20.00 hod.

Koncom novembra na vianočných trhoch jeden stánok s občerstvením spôsobil požiar. Mesto tvrdí, že stál na súkromnom pozemku a na jeho fungovanie nemal magistrát dosah. „Stánok sčasti zasahoval aj do pozemku mesta, na čo majiteľa 22. novembra pracovníci mesta upozornili a vyzvali ho na posunutie či odstránenie stánku z pozemku mesta,“ uviedla hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že vlani hlavné mesto pre zasahovanie stánku do pozemku mesta udelilo tomu istému majiteľovi pokutu 1 000 eur.

Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Podľa Onufer má mesto svoje stánky, ktoré počas vianočných trhov prenajíma. Nájomcovia majú s mestom podpísanú nájomnú zmluvu, kde sa zaväzujú dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk