Prímestské vlaky zvýšili počet železničných cestujúcich v Bratislavskom kraji, tvrdí ZSSK

Vlak zeleznica vyluka v bratislave ilustracny pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay

Priemerné meškanie 1 214 vypravených bratislavských vlakov predstavuje podľa ZSSK za mesiac september 3,5 minúty.

Nové prímestské vlaky prilákali podľa Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) v rámci Bratislavského kraja viac železničných cestujúcich. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč, aj vďaka 56 novým vlakom bola obnovená osobná doprava do Petržalky a lepšie využitá stanica Bratislava-Nové Mesto.

„Od začiatku prevádzky dvoch nových liniek, konkrétne S55 Bratislava-Nové Mesto – Trnava a S65 Bratislava-Petržalka – Senec eviduje ZSSK v mesiaci september významný nárast cestujúcich. Obe linky sa v rámci hlavného mesta využívajú aj ako forma mestskej hromadnej dopravy. Vyťaženie vlakov v smere Bratislava-Nové Mesto je v čase rannej špičky priemerne 150 až 200 cestujúcich na vlak, a to zo smeru Trnava aj Senec. V popoludňajších hodinách je vyťaženie vlakov zhruba 200 cestujúcich v smere do Trnavy a približne 150 cestujúcich v smere do Senca,“ informuje ZSSK.

Mimo dopravnej špičky sa podľa ZSSK vlakmi prepravuje do 100 cestujúcich, pričom silnejší je smer na Trnavu. „V rámci bratislavského uzla sa novými vlakmi odvezie približne 2 500 až 3 000 nových cestujúcich denne,“ uviedla ZSSK.

Priemerné meškanie 1 214 vypravených bratislavských vlakov predstavuje podľa ZSSK za mesiac september 3,5 minúty a 82 % vlakov príde do cieľovej stanice podľa grafikonu s maximálnym meškaním päť minút. „Septembrové meškania boli ovplyvnené aj výlukovými prácami, ktoré robili Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v úseku Bratislava-Vajnory – Bernolákovo od 4. až 11. septembra a 24. až 30. septembra. Uvedené výluky mali za následok meškanie vlakov v danom úseku v priemere do 10 minút,“ dodala ZSSK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk