Prinášame vám počasie na najbližšie štyri dni, takto má byť v Bratislave a okolí

Dáždnik, dážď, prší
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu nás čaká počasie, ktoré sa počas dňa udrží nad bodom mrazu. Teploty v rozmedzí od päť do desať stupňov Celzia a žiaden sneh nepotešia tých, ktorí majú radi pravú zimu. 

Podľa SHMÚ má byť v piatok 8. februára 2019 v Bratislave a okolí nasledovne. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo mínus troch stupňov Celzia, počas dňa sa oteplí a ortuť teplomera sa vyšplhá na príjemných osem stupňov Celzia. Polooblačný deň doplní veľmi mierny juhovýchodný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 1 m/s.

V sobotu 9. februára 2019 má pokračovať podľa predpovede slovenských meteorológov podobné počasie. Nočná teplota sa udrží pod bodom mrazu a mala by sa pohybovať v rozmedzí okolo mínus troch stupňov Celzia. Počas dňa, kde bude prevládať polooblačné počasie, sa oteplí na sedem stupňov Celzia nad nulou. Zafúka juhovýchodný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 3 m/s.

Počas nedele 10. februára sa teploty oproti predchádzajúcim dňom ešte o kúsok vyšplhajú vyššie. Slovenský hydrometeorologický ústav hlási na tento deň zamračenú oblohu s nočnou teplotou mínus dva stupne a dennou desať stupňov Celzia nad nulou. Fúkať bude juhovýchodný vietor a jeho rýchlosť by sa mala pohybovať okolo 5 m/s.

Začiatok nového týždňa prinesie so sebou, podľa predpovede SHMÚ, dážď. V pondelok 11. februára 2019 má v Bratislave a okolí pršať. Nočná teplota dosiahne hodnotu štyri stupne Celzia nad nulou. Počas dňa sa oteplí len mierne, nakoľko ortuť teplomera sa posunie len o pár stupeňov vpred. Dennú teplotu hlási SHMÚ na tento deň sedem stupňov Celzia. Daždivý deň doplní vietor, ktorý bude fúkať severozápadným smerom a jeho rýchlosť bude 6 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk