Prinášame vám predpoveď počasia na najbližšie štyri dni. Takto bude v Bratislave a okolí

Dolne diely sneh msu facebook.jpg
Ilustračná foto: www.facebook.com

Prinášame vám predpoveď počasia na najbližšie štyri dni. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu bude v Bratislave a okolí nasledovne.

Ako uvádza SHMÚ, počasie pre nás na záver pracovného týždňa pripravilo takéto teploty. V piatok 25. januára 2019 bude v hlavnom meste SR len malá oblačnosť. Nočné teploty sa udržia pod bodom mrazu, a síce ortuť teplomera by sa mala pohybovať okolo mínus štyroch stupňov Celzia. Počas dňa sa mierne oteplí a teplomer sa zastaví na rovnej nule. Fúkať bude severný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 4 m/s.

Víkend nepoteší tých, ktorí majú radi slnečné počasie, pretože podľa slovenských meteorológov má byť počas celého dňa daždivo. Navyše, na tento deň hlási SHMÚ na väčšine územia Slovenska sneženie, ako však zatiaľ odhadujú slovenskí meteorológovia, sneh by sa mal v tento deň Bratislave vyhnúť. V sobotu 26. januára 2019 sa má nočná teplota pohybovať okolo mínus šesť stupňov Celzia a cez deň sa oteplí nad bod mrazu. Malo by byť okolo troch stupňov Celzia nad nulou. Upršaný deň doplní západný vietor s rýchlosťou 5 m/s.

Na nedelu si pre nás príroda pripravila podobné počasie, aspoň čo sa týka teplôt vzduchu. Ako hlási SHMÚ, 27. januára 2019 má byť v Bratislave a okolí zamračená obloha. Nočná teplota dosiahne hodnotu mínus jeden stupeň Celzia a cez deň sa ortuť teplomera posunie na tri stupne Celzia. Tentoraz zafúka vietor južných smerov, ktorý bude viať rýchlosťou 3 m/s.

Začiatok nového týždňa by mal byť na celom území Slovenska zasnežený a zdá sa, že tentokrát sa snehu nevyhne ani Bratislava. Ako uvádza SHMÚ na svojej webovej stránke, v pondelok 28. januára 2019 bude v hlavnom meste SR snežiť. Nočná teplota sa bude držať tesne pod bodom mrazu, nakoľko meteorológovia hlásia mínus jeden stupeň Celzia. Cez deň sa oteplí len mierne a teplomer sa posunie o pár stupňov vyššie. Konkrétne by mala ortuť zastať na dvoch stupňoch Celzia nad bodom mrazu. Zasnežený deň doplní východný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 3 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk