Prioritou Univerzity Komenského bude transparentnosť a jej cieľom je transformovať sa do digitálneho veku

Historická budova UK
Foto: Ján Šutý

Univerzita Komenského (UK) uzavrela spoluprácu s Nadáciou Zastavme korupciu.

Prioritou Univerzity Komenského na nasledujúce obdobie bude otvorenosť a transparentnosť nakladania s verejnými zdrojmi. Médiám to na tlačovej konferencii povedal rektor UK Marek Števček, ktorý predstavil priority školy. „Univerzita preto uzavrela spoluprácu s Nadáciou Zastavme korupciu, ktorá bude dohliadať nielen na všetky verejné obstarávania univerzity, ale aj na všetky vnútorné a personálne procesy, aby mala verejnosť kontrolu nad tým, ako hospodárime,“ vysvetlil dôvody uzavretia spolupráce Števček.

Univerzita bude podľa rektora klásť dôraz taktiež na zjednodušenie procesov, ktorých cieľom je pretransformovať UK do digitálneho veku. Jedným z takýchto opatrení má byť komplexné zavedenie elektronického podávania prihlášok na štúdium na UK. Rektor zdôraznil, že univerzita chce tiež zlepšiť spoluprácu s Magistrátom mesta Bratislava. „Chceme sa spoločne promovať aj na študentských veľtrhoch, rôznych spoluprácach a z Bratislavy spraviť nielen vedecké, ale aj študentské mesto,“ priblížil Števček.

Univerzita Komenského má mať rázny spoločenský výtlak

Rektor zdôraznil, že bude presadzovať, aby hlas univerzity zaznieval na verejnosti častejšie a ráznejšie. „Je potrebné, aby sme sa vyjadrovali aj k spoločenským témam a otázkam. Taká univerzita, ako je Univerzita Komenského, má mať rázny spoločenský výtlak,“ objasnil rektor. Ďalšou, no nemenej dôležitou prioritou je pre Števčeka kladenie dôrazu na zvyšovanie kvality, a to tak v oblasti vedy, pedagogiky, ako aj v oblasti vnútorných riadiacich procesov.

K hodnoteniu kvality pedagogického procesu máme pripravených niekoľko opatrení, ktoré budeme postupne zavádzať do praxe. Spomenúť môžem napríklad anketové hodnotenie študentov kvality vzdelávacieho procesu, zlepšovanie pedagogického procesu pre mladých učiteľov a nastupujúcich doktorandov či opätovné zavedenie pedagogického minima. Sú to však otázky, ktoré sú v štádiu diskusie a prípravy,“ dodal Števček. Jedným z dlhodobých cieľov je podľa neho aj vytvorenie univerzitného kampusu v Mlynskej doline.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk